Sport.pl

Deleu z Lechii Gdańsk o nieobecności w meczu z Zagłębiem Lubin: Z kontuzją bardziej bym przeszkadzał, niż pomagał

Deleu pilnie szykował się do meczu z Zagłębiem Lubin. Jednak na ostatnim rozruchu przed wyjazdem na mecz brazylijski obrońca Lechii Gdańsk doznał kontuzji. - Nie jadę, bo z kontuzją bardziej bym przeszkadzał, niż pomagał - mówi Deleu w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.
Deleu miał powrócić do pierwszego składu Lechii po tym, jak w spotkaniu z GKS Bełchatów pauzował za cztery żółte kartki. Jak przewidywał plan trenera biało-zielonych Bogusława Kaczmarka, Brazylijczyk miałby w meczu z Zagłębiem zagrać na lewej obronie. Deleu miał zastąpić na tej pozycji Rafała Janickiego, który z konieczności na lewej flance grał w miejsce słabiutkiego Piotra Brożka.

Ostatecznie z planów Kaczmarka nic nie wyjdzie, bo Deleu nie wsiadł do autokaru z resztą zespołu, który w środę w południe wyjechał do Lubina. Dlaczego?

- Wszystko przez kontuzję - tłumaczy Deleu w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Od dłuższego czasu mam problem z mięśniem dwugłowym prawej nogi. Wszystko zaczęło się w meczu z Lechem w Poznaniu i od tamtego czasu gram z mniejszym lub większym bólem. Na rozruchu ból był już jednak tak silny, że musiałem odpuścić. Dlatego wspólnie ze sztabem szkoleniowym doszliśmy do wniosku, że lepiej dla mnie będzie, jeśli zostanę w Gdańsku. Na upartego mógłbym zagrać, ale to bez sensu. Nie w pełni sił bardziej bym przeszkadzał kolegom, niż im pomagał. Dlatego oddaję swoje miejsce komuś, kto lepiej przysłuży się Lechii. Bo przecież chodzi o to, żebyśmy wygrali, a nie o to, kto zagra w pierwszym składzie - dodaje Brazylijczyk.

Według Deleu zespół w Lubinie powinien poradzić sobie bez niego.

- Christopher Oualembo super spisał się w meczu z GKS, dlatego o jego występ jestem spokojny. Pozostali koledzy też dadzą radę. Poza tym będą mieli moje wsparcie sprzed telewizora - śmieje się Brazylijczyk.

Czy jest szansa na to, że Deleu zagra w meczu z Górnikiem Zabrze?

- Nie chcę niczego obiecywać, ale na pewno będę się starać dojść do siebie jeszcze na mecz z Górnikiem. Tak naprawdę to podejmiemy decyzję krótko przed meczem. Czeka mnie jeszcze konsultacja z naszym lekarzem, kiedy zespół wróci z Lubina - przyznaje brazylijski obrońca Lechii.

Brak Deleu będzie odczuwalny w meczu z Zagłębiem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Deleu z Lechii Gdańsk o nieobecności w meczu z Zagłębiem Lubin: Z kontuzją bardziej bym przeszkadzał, niż pomagał
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX