Paweł Dawidowicz szóstym nastolatkiem, który w tym sezonie zadebiutował w ekstraklasie w barwach Lechii Gdańsk

Piłkarz Lechii Gdańsk Paweł Dawidowicz w wygranym 3:0 meczu z Zagłębiem Lubin zadebiutował w ekstraklasie. 18-letni zawodnik pojawił się na boisku w 77. minucie i... zdążył zarobić żółtą kartkę. To już szósty nastolatek, który w tym sezonie zadebiutował w ekstraklasie w biało-zielonych barwach.
Wcześniej smak rywalizacji w ekstraklasie poznali Łukasz Kacprzycki (w momencie debiutu 18 lat), Kacper Łazaj (17 lat), Wojciech Zyska (18 lat), Przemysław Frankowski (18 lat) oraz Damian Kugiel (17 lat). Takiej fali młodych zawodników wchodzących do pierwszego zespołu od momentu powrotu do ekstraklasy jeszcze nie było.

W meczu z Zagłębiem Dawidowicz zastąpił pod koniec meczu Zyskę i zagrał na pozycji defensywnego pomocnika. Chociaż w reprezentacji Polski do lat 18 gra jako środkowy obrońca i zdaniem selekcjonera kadry Marcina Sasala jest wyróżniającym się zawodnikiem zespołu.

Dawidowicz spisał się poprawnie, a bardzo ambitną walkę przypłacił żółtą kartką. Chwalili go po meczu zarówno trener Bogusław Kaczmarek, jak i kapitan zespołu Łukasz Surma.

- Paweł włożył w grę dużo serca. Wszedł na boisko w końcówce, kiedy już trochę opadaliśmy z sił, i wprowadził spokój w środku pola - podkreślił Surma.

Sam Dawidowicz był po meczu również zadowolony. - Bardzo się cieszę, że jeszcze w tym sezonie doczekałem się debiutu w pierwszym zespole. Wchodząc w takim momencie meczu, trzeba trochę pobiegać i powalczyć. Żółta kartka sprawiła, że również zapisałem się w protokole sędziego. Co do mojej dalszej gry i kolejnych wstępów, decyzja należy do trenera, ale ja jestem gotowy i będę rozbił wszystko, żeby przekonać do siebie szkoleniowca - mówił piłkarz w rozmowie z klubową stroną lechia.pl.

W sumie Dawidowicz jest już 15. piłkarzem, który zadebiutował w w barwach Lechii w tym sezonie. Pozostali to wspomniani Kacprzycki, Łazaj, Zyska, Frankowski i Kugiel oraz Andreu, Jarosław Bieniuk, Piotr Brożek, Bartosz Kaniecki, Maciej Kostrzewa, Christopher Oualembo, Mohammed El Amine Rahoui, Grzegorz Rasiak oraz Ricardinho.

Który z młodych piłkarzy Lechii zrobi największą karierę? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »