Sport.pl

Które miejsce zajmie Lechia Gdańsk na koniec sezonu ekstraklasy? [ANALIZA]

Przed ostatnią kolejką ekstraklasy wiadomo już kto zostanie mistrzem Polski oraz które zespoły zagrają w europejskich pucharach. Nie wiadomo natomiast kto spadnie z ligi i które miejsce w lidze zajmie ostatecznie Lechia Gdańsk.
Biało-zieloni przed ostatnią kolejką, w której w niedzielę zagrają na PGE Arenie z Górnikiem Zabrze, są na ósmym miejscu w tabeli ekstraklasy z 38 punktami. Z takim samym dorobkiem, ale miejsce wyżej niż Lechia jest Wisła Kraków, zaś Górnik jest szósty z 40 punktami. Za plecami Lechii, na dziewiątym miejscu znajduje się Korona Kielce z 36 punktami. I właśnie od wyników tych zespołów zależeć będzie to, czy gdańszczanie zakończą sezon nawet na szóstym miejscu, czy też wypadną z górnej połowy tabeli ekstraklasy.

Przy najbardziej optymistycznym scenariuszu biało-zieloni zakończą sezon na szóstym miejscu. Będzie to możliwe pod dwoma warunkami. Po pierwsze podopieczni Bogusława Kaczmarka muszą wygrać u siebie z Górnikiem. Co więcej muszą liczyć na to, że Wisła straci punkty (przegra lub zremisuje) na własnym boisku z Zagłębiem Lubin. Wówczas gdańszczanie będą mieli 41 punktów, Górnik zostanie z 40, zaś Wisła 38 lub 39, w zależności od tego, czy przegra czy wygra z Zagłębiem. Jeśli Lechia wygra u siebie z Górnikiem, a Wisła upora się u siebie z lubinianami, to gdańszczanie awansują tylko jedno miejsce. Lechia i Wisła będą miały po 41 punktów, ale to "Biała Gwiazda" zajmie szóstą lokatę, gdyż ma lepszy bilans starć z Lechią w tym sezonie (w Krakowie Wisła wygrała 1:0, w rewanżu w Gdańsku był bezbramkowy remis).

Siódma lokata jest możliwa w przypadku Lechii, nawet kiedy biało-zieloni zremisują u siebie z Górnikiem. Wtedy jednak konieczna jest porażka Wisły z Zagłębiem. Jeśli Wisła co najmniej zremisuje z Zagłębiem, a Lechia zremisuje z Górnikiem, to biało-zieloni zajmą miejsce ósme i to nawet w przypadku, gdy swoje spotkanie wygra Korona (gra w Poznaniu z Lechem). Gdańska drużyna ma bowiem lepszy bilans od Korony (w tym sezonie dwukrotnie zwyciężała kielczan 1:0 i 3:2).

W przypadku porażki z Gónikiem Lechia wciąż zachowuje szansę na ósme miejsce. W tym przypadku jednak Korona nie może wygrać z Lechem. Jeśli kielczanie w ostatniej kolejce wywalczą trzy punkty, a gdańszczanie bez punkt zakończą spotkanie z Górnikiem to biało-zieloni spadną w tabeli na dziewiąte miejsce.

Które miejsce zajmie Lechia na koniec sezonu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Komentarze (1)
Które miejsce zajmie Lechia Gdańsk na koniec sezonu ekstraklasy? [ANALIZA]
Zaloguj się
  • krol93pl

    Oceniono 11 razy 7

    Niestety te prognozy są nieprawdziwe, ponieważ Lechia Gdańsk może nawet zająć 5 miejsce w końcowej tabeli ekstraklasy. Polonia Warszawa została przesunięta na 16 miejsce z powodu braku licencji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX