Sport.pl

Jarosław Bieniuk z Lechii Gdańsk: Chcemy godnie pożegnać się z kibicami

Jeśli piłkarze Lechii Gdańsk wygrają w ostatniej kolejce z Górnikiem Zabrze, będzie to dopiero ich czwarta wygrana przed własną publicznością w tym sezonie ekstraklasy. - Zrobimy wszystko, żeby podreperować nasz dorobek i godnie pożegnać się z kibicami - deklaruje obrońca biało-zielonych Jarosław Bieniuk.
W kończącym się sezonie Lechia zdecydowanie lepiej spisywała się na wyjazdach, niż na PGE Arenie. Poza Gdańskiem biało-zieloni odnieśli aż siedem zwycięstw i pod tym względem ustępują tylko mistrzowi Polski Legii Warszawa (osiem wyjazdowych wygranych), wicemistrzowi Lechowi Poznań (12 zwycięstw na wyjeździe) i walczącemu o podium ekstraklasy Piastowi Gliwice (8 wygranych poza własnym stadionem).

Jeśli chodzi o dorobek na własnym boisku, to tu gdańszczanie prezentują się już znacznie gorzej. Zaledwie tezy wygrane u siebie (z Lechem Poznań, Widzewem Łódź i Koroną Kielce) stawiają biało-zielonych na równi z Jagiellonią Białystok i tylko nieco wyżej od walczącego o utrzymanie Podbeskidzia Bielsko-Biała (dwie wygrane u siebie).

- Bilans spotkań u siebie nikogo z pewnością nie zadowala - mówi Bieniuk w rozmowie z klubową gazetą "Lechista". - Nie można nam odmówić walki, zaangażowania czy jakiegoś braku koncentracji. Zapewniam, że na każdy mecz wychodziliśmy odpowiednio zmotywowani i przygotowani. Zawsze chcieliśmy wygrać i o to się staraliśmy. Niekiedy brakowało jednak umiejętności - dodaje środkowy obrońca gdańskiej drużyny.

Jak zapewnia Bieniuk, w ostatnim meczu sezonu lechiści będą chcieli nieco poprawić fatalny bilans meczów na PGE Arenie.

- Sporo punktów potraciliśmy w głupi sposób, choć ostatnio sytuacja nieco się odwróciła, bo skutecznie goniliśmy wynik w trzech meczach z rzędu. W końcówce sezonu zrobimy wszystko, żeby podreperować nasz dorobek i godnie pożegnać się z kibicami - przekonuje Bieniuk.

Lechia wygra czwarty mecz na PGE Arenie w tym sezonie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: