Dobry mecz piłkarza Lechii Gdańsk Rafała Janickiego w meczu reprezentacji Polski do lat 21

Obrońca Lechii Gdańsk Rafał Janicki zagrał w meczu reprezentacji Polski U-21 z Maltą w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2015 oraz igrzysk olimpijskich 2016. Biało-czerwoni wygrali spotkanie 2:0.
Mecz odbył się w Krakowie na stadionie Cracovii. Janicki rozegrał pełne 90 minut na pozycji środkowego obrońcy. Spisał się bardzo dobrze i niczym nie ustępował swojemu partnerowi ze środka defensywy Marcinowi Kamińskiemu (Lech Poznań), uznanemu za jednego z najlepszych obrońców minionego sezonu w ekstraklasie.

Polacy bardzo długo męczyli się ze słabym rywalem i zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnich pięciu minutach. Gole dla biało-czerwonych zdobyli Arkadiusz Milik (Bayer Leverkusen) oraz Michał Chrapek (Wisła Kraków).

W kolejnym spotkaniu podopieczni Marcina Dorny zmierzą się 14 sierpnia z Turcją (również na własnym stadionie).

Polska - Malta 2:0 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Milik 85., Michał Chrapek 90.

Polska: Szumski - Tadrowski (46. Żyro), Janicki, Kamiński, Pazio - Lewandowski, Furman, Dąbrowski (76. Przybyłko), Wolski (64. Chrapek), Pawłowski - Milik.

Czy Janicki może być w przyszłości zawodnikiem pierwszej reprezentacji Polski? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »