Trener Lechii Gdańsk Michał Probierz wybrał sztab szkoleniowy. Jeden nowy człowiek

Szkoleniowiec Lechii Gdańsk Michał Probierz przedstawił nazwiska swoich najbliższych współpracowników. Nową twarzą jest Zbigniew Stefaniak, który będzie II trenerem. Roszady nastąpiły również w zespołach rezerw, juniorów starszych i młodszych.
Stefaniak to doświadczony szkoleniowiec (ma 63 lata). W przeszłości był on już asystentem trenera Probierza, gdy ten pracował w Widzewie Łódź (lata 2006-07). Samodzielnie prowadził m.in. Wisłę Płock, Zawiszę Bydgoszcz oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a ostatnio pracował w III-ligowej Unii Solec Kujawski. Stefaniak był też jednym z założycieli i trenerów koordynatorów Akademii Piłkarskiej Remes w Opalenicy.

Ponadto asystentami Probierza będą Krzysztof Brede i Maciej Kalkowski, którzy zostali w spadku po poprzednim trenerze Lechii Bogusławie Kaczmarku. Swoje dotychczasowe funkcje pełnić też będą trener bramkarzy Krzysztof Słabik, trener odnowy biologicznej Robert Dominiak oraz trener przygotowania fizycznego Marek Szutowicz. Decyzja w sprawie dalszej roli Sławomira Matuka (kolejny asystent Kaczmarka) jeszcze ostatecznie nie zapadła.

Dodatkowo Kalkowski oraz Stefaniak będą też "łącznikami" między I zespołem i młodszymi drużynami, których trenerem koordynatorem będzie Tomasz Borkowski. Zespół rezerw obejmie Krzysztof Wilk - trener, który w ubiegłym roku z zespołem juniorów młodszych sięgnął po tytuł mistrza Polski. Drużynę juniorów starszych poprowadzi Robert Jędrzejczak, a juniorów młodszych Marek Widzicki. Dotychczasowy trener zespołu rezerw Tomasz Unton obejmie natomiast drugą drużynę występującą w Pomorskiej Lidze Juniora Młodszego.

- Uzupełnienia i roszady, które dotyczą drużyn bezpośrednio podlegających pod pierwszy zespół, mają na celu to, aby pod kątem przygotowania fizycznego i taktycznego ich zawodnicy w spójny sposób byli przygotowywani do wejścia do drużyny seniorów. Zależało mi też na połączeniu doświadczenia z młodością, stąd nowy II trener w pierwszym zespole - wyjaśnił swoje decyzje Probierz na klubowej stronie lechia.pl.

Co sądzisz o decyzjach Probierza? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »