Sport.pl

Przed lipcowym meczem Lechia - FC Barcelona. Brazylijskie media głośno o pojedynku Neymar kontra Deleu

Spotkanie pomiędzy Lechią i Barceloną, które odbędzie się 20 lipca na PGE Arenie, wzbudza zainteresowanie nie tylko w Polsce. Media w Brazylii nie mogą doczekać się pojedynku dwóch rodaków - nowego piłkarza Barcelony Neymara oraz obrońcy Lechii Deleu.
Atmosfera wokół lipcowego meczu Barcelony z Lechią robi się gorąca. Kibice obu zespołów przygotowują specjalne oprawy, wszyscy zastanawiają się w jakim składzie przyjedzie Duma Katalonii, a brazylijskie media cieszą się na pojedynek swoich rodaków. W meczu przeciwko sobie wystąpić mogą m.in. nowy nabytek Blaugrany Neymar oraz najlepszy piłkarz Lechii, prawy obrońca Luiz Santos Deleu. Brazylijski portal Boa Informacao spodziewa się, że w meczu w Gdańsku Neymar zaliczy swój debiut w barwach Barcelony i podkreśla, że niesamowity jest fakt, iż w swoim pierwszym meczu dla Dumy Katoloni oko w oko może z nim stanąć jego rodak (jeśli Neymar będzie ustawiony po lewej stronie co jest prawdopodobne). W artykule jest również wspomniany drugi Brazylijczyk grający w Lechii Ricardinho, znaleźć można także informację, że biało-zieloni zakończyli ostatni sezon ligowy na 8. miejscu.

Deleu jest zadowolony, że znajdzie się na boisku w momencie, kiedy Neymar pierwszy raz zagra w katalońskim klubie. W rozmowie z trojmiasto.sport.pl zdradził, jakie towarzyszą mu emocje w związku z tym meczem.

- Jak się dowiedziałem, że będę mógł zagrać z Barceloną, początkowo nie mogłem uwierzyć. Potem dotarła do mnie wiadomość, że jest szansa na występ Neymara. Jest to niesamowita sprawa. Spróbuję wymienić się z nim koszulką - mówi wyraźnie podekscytowany Deleu. - Taki mecz to dla mnie niesamowita szansa i motywacja będzie ogromna. Nie zawsze zdarza się taka okazja, więc chcę się pokazać z jak najlepszej strony, aby rodzina i krajanie byli ze mnie dumni. Dostaję mnóstwo telefonów, SMS-ów czy wiadomości przez Facebooka z Penedo, rodzinnego miasta, z gratulacjami. Wszyscy życzą mi jak najlepiej. Widziałem, że piszą też o mnie w brazylijskich mediach. To z pewnością cieszy - dodaje prawy obrońca Lechii.

Spotkania na żywo tu w Gdańsku nie obejrzy jednak nikt z rodziny Deleu.

- Niestety, nie będzie takiej możliwości. Właśnie jest u mnie mama i za kilka dni wyjeżdża, a taki długi lot jest męczący, więc spotkanie z pewnością obejrzy z domu, razem z całą moją rodziną. W dobie internetu nie ma teraz z tym problemu. Słyszałem, że dużo osób w mieście jest zainteresowanych, aby obejrzeć ten mecz - mówi Deleu.

Bilety na to spotkanie znajdziesz w portalu ebilet.pl!

Dojdzie do pojedynku Deleu z Neymarem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: