Sport.pl

Deleu o swoim rodaku Marcusie da Silvie z Arki Gdynia: Namawiam go, żeby przeszedł do Lechii Gdańsk

Czy od przyszłego sezonu w Lechii Gdańsk grać będzie trzech Brazylijczyków? Do Deleu i Ricardinho może dołączyć Marcus da Silva, który ostatni sezon spędził w Arce Gdynia. - Namawiam go na ten ruch, według mnie byłoby to duże wzmocnienie naszego zespołu - mówi Deleu.
Deleu miał już okazję zagrać przeciwko da Silvie, kiedy ten był piłkarzem GKS Bełchatów, oglądał również w telewizji kilka jego meczów w Arce.

- To bardzo dobry, wszechstronny zawodnik, myślę, że byłby dużym wzmocnieniem dla naszego zespołu - podkreśla Deleu. - A przy tym sympatyczny człowiek, kontaktowy, zawsze uśmiechnięty. Bez problemu wprowadziłby się do drużyny i naprawdę by się jej przydał - nie ma wątpliwości obrońca Lechii.

Sam Deleu będzie miał wreszcie w przyszłym sezonie konkurencję, gdyż w końcówce sezonu z dobrej strony pokazał się Christopher Oualembo. - To wspaniale dla zespołu, bo nic tak nie podnosi jego poziomu jak konkurencja, im więcej pozycji to dotyczy, tym lepiej. Z Chrisem powalczymy o miejsce w składzie, ja jak zwykle dam z siebie maksa i mam nadzieję, że wciąż będę podstawowym zawodnikiem zespołu - zaznacza piłkarz.

A co sądzi o nowym trenerze Lechii Michale Probierzu? - Fajny gość, znamy się trochę z ligowych boisk, kiedyś nasze zespoły razem przebywały też na obozie w Turcji. Czasami się trochę przedrzeźnialiśmy, on wołał na mnie "drewniak", czy jakoś tak (śmiech). Na pewno czeka nas ciężka praca, ale wierzę, że przy tym trenerze Lechia będzie grała lepiej - dodaje Deleu.

Kto ma grać w pierwszym składzie: Deleu czy Oualembo? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Deleu o swoim rodaku Marcusie da Silvie z Arki Gdynia: Namawiam go, żeby przeszedł do Lechii Gdańsk
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX