Sport.pl

Krzysztof B±k z Lechii Gdańsk: Michał Probierz to konkretny facet

Piłkarze Lechii Gdańsk w czwartek odbyli pierwszy trening pod wodz± nowego trenera biało-zielonych Michała Probierza. - To konkretny facet. I tego samego oczekuje od nas. Nie mamy gadać, tylko zasuwać na boisku - mówi obrońca Lechii Krzysztof B±k.
Gracze Lechii w czwartek wrócili do zajęć po zaledwie 10-dniowych urlopach. Dla większo¶ci zawodników pierwszy trening był okazj± do zapoznania się z nowym szkoleniowcem biało-zielonych. W swojej karierze tylko Sebastian Madera, Piotr Grzelczak i Paweł Buzała zd±żyli już współpracować z Probierzem.

- To jest bardzo konkretny facet. Wstępnie przekazał nam filozofię swojej pracy w Lechii. Bardziej szczegółowo omawiać j± będziemy w poniedziałek, kiedy doł±cz± do nas piłkarze, którzy s± jeszcze na urlopach [na pierwszym treningu zabrakło Piotra Wi¶niewskiego, Bartosza Kanieckiego, Ricardinho, Jarosława Bieniuka i Mateusza Machaja] - mówi B±k w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Generalnie zasada jest prosta. Nie gadać, tylko zasuwać na boisku. Trener Probierz ma swoje podej¶cie do piłki i ono przyniosło mu sukcesy w Jagiellonii Białystok, gdzie pod jego ręk± klub odnosił swoje największe sukcesy w historii. Nasz nowy trener wie, jak grać dobrze i skutecznie, a naszym zadaniem, jako jego piłkarzy, jest to zrealizować na boisku. Uważam, że jeste¶my w stanie powtórzyć to, co udało się Jagielloni pod ręk± trenera Probierza - dodaje obrońca biało-zielonych.

Jednym z celów, jakie stawia sobie nowy szkoleniowiec Lechii, jest poprawa osi±ganych wyników na własnym stadionie. Lechia w dwóch ostatnich sezonach, odk±d gra na PGE Arenie, z 30 meczów u siebie wygrała raptem sze¶ć.

- Czytałem słowa trenera, który na pierwszej konferencji prasowej mówił, że chce zrobić piekło dla rywali. My chcemy tego samego, by w końcu nasz stadion stał się tak± gdańsk± twierdz±. Pamiętam, że tak± był nasz stadion przy ul. Traugutta. Nieważne kto do nas przyjeżdżał na mecz, to już stoj±c w tunelu, miał ¶wiadomo¶ć, że czeka go 90 minut męki. Teraz chcieliby¶my i zrobimy wszystko, żeby wreszcie taka sytuacja też zdarzyła się na PGE Arenie - podkre¶la B±k.

Dzięki Probierzowi Lechia zacznie wygrywać na PGE Arenie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: