Sport.pl

Józef Gładysz i Zdzisław Puszkarz z nowymi zadaniami w Lechii Gdańsk

Od kolejnego sezonu Józef Gładysz i Zdzisław Puszkarz obejmą funkcję trenerów odpowiedzialnych za nabór do najmłodszych grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. Wcześniej trenerzy prowadzili drużynę Młodej Ekstraklasy biało-zielonych.
Sztab szkoleniowcy, który doprowadził w poprzednim sezonie drużynę Młodej Estraklasy do piątego miejsca od teraz zajmie się naborem do najmłodszych grup młodzieżowym Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk.

- Obecnie na całym świecie panuje tendencja, aby najlepsi i najbardziej doświadczeni trenerzy pracowali na dole piramidy szkolenia, tak aby w optymalny sposób dokonać naboru i wyłowić zawodników z predyspozycjami do uprawiania piłki nożnej na poziomie wyczynowym - mówi Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. - Wspólnie z trenerami Gładyszem i Puszkarzem już kilka lat wcześniej dyskutowaliśmy nad ulepszeniem naszego systemu naboru do grup młodzieżowych, w związku z tym bardzo się cieszę, że przyjęli naszą ofertę. Wierzę, że ich doświadczenie oraz sama możliwość trenowania z tak dobrymi trenerami przyciągnie do grup naborowych jeszcze większe grono dzieci, abyśmy mogli znaleźć tych najbardziej perspektywicznych zawodników, którzy w późniejszym okresie będą poddani naszemu procesowi szkoleniowemu na kolejnych etapach.

Źródło: lechia.pl.

Więcej o: