Z kim Lechia Gdańsk i Arka Gdynia zagrają w Pucharze Polski?

Rozgrywki Pucharu Polski w sezonie 2013/2014 poddane zostały zmianom, choć nie tak radykalnym jak w ekstraklasie. Jak w "odświeżonym" Pucharze Polski poradzą sobie Lechia Gdańsk i Arka Gdynia?
Puchar Polski w sezonie 2013/2014 wzorowany będzie na turniejach tenisowych. Najlepsze cztery zespoły ekstraklasy ubiegłego sezonu (Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Piast Gliwice) zostały rozstawione, zaś pozostałe drużyny od 1/16 finału drogą losowania zostaną umieszczone w drabince. Na tym poziomie do gry w Pucharze wejdzie Lechia jako drużyna z ekstraklasy. Arka jako pierwszoligowiec swoje zmagania rozpocznie od pierwszej rundy, która zaplanowana jest na 24 lipca.

Rywalem Arki, z którym gdynianie zmierzą się na wyjeździe, będzie zespół z niższych szczebli rozgrywkowych. Do ostatecznego wyłonienia przeciwnika żółto-niebieskich potrzebne są spotkania rundy przedwstępnej i wstępnej. W rundzie przedwstępnej rozstawione są zespoły Pelikana Łowicz i Resovii. Łowiczanie zagrają z lepszym z pary Bałtyk Koszalin/Chemik Police, zaś rzeszowianie ze zwycięzcą turnieju PP w województwie świętokrzyskim. W nim w grze pozostały jeszcze: KSZO Ostrowiec, Wierna Małogoszcz, Nida Pińczów i Lubrzanka II Kajetanów.

Lechia swojego rywala w kolejnej rundzie pozna po losowaniu 25 lipca.

Jak daleko Arka i Lechia zajdą w Pucharze Polski? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »