Były piłkarz Lechii Gdańsk Łukasz Surma może grać w Puszczy Niepołomice

Były piłkarz Lechii Gdańsk Łukasz Surma w przyszłym sezonie może grać w beniaminku I-ligi Puszczy Niepołomice. - Mogę potwierdzić, że otrzymałem propozycję gry w tym zespole - mówi 36-letni zawodnik w rozmowie z ?Dziennikiem Polskim?.
Surma ostatnie 4,5 roku spędził w zespole Lechii. W sumie rozegrał w tym czasie 137 spotkań (liga + Puchar Polski), strzelił siedem goli. Jednak po zakończeniu minionego sezonu gdański klub postanowił nie przedłużać z nim kontraktu, który kończy się 30 czerwca. Sam zawodnik już wówczas miał dość sprecyzowane plany.

- Myślę, że po tylu latach wojaży po Polsce i Europie czas pograć bliżej domu [Surma pochodzi z Krakowa]. Jakieś wstępne przymiarki są, ale póki co jeszcze nie wiem, gdzie będę grał do zakończenia kariery - mówił wówczas Surma w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

Jeśli brać pod uwagę wspomniany przez Surmę klucz geograficzny Puszcza - beniaminek I ligi - byłaby dla niego rozwiązaniem wręcz idealnym. Niepołomice leżą niewiele ponad 20 km od Krakowa.

- Mogę potwierdzić, że otrzymałem propozycję gry w Puszczy - przyznaje Surma na łamach "Dziennika Polskiego". - Jestem w kontakcie z działaczami tego klubu i mam dać odpowiedź do środy, czy przyjmuję ich warunki. Jedno jest pewne, po wielu latach wracam na stałe do Krakowa, więc oferta z Puszczy na pewno jest dla mnie kusząca - dodał piłkarz, który rozegrał aż 415 meczów w ekstraklasie. Daje mu to 4. miejsce w klasyfikacji wszech czasów i ustępuje tylko Markowi Chojnackiemu (452 występów), Dariuszowi Gęsiorowi (427) oraz Januszowi Jojko (417). Gdyby przyjął ofertę z Puszczy, swojego dorobku mógłby już nie powiększyć. Co ciekawe Surma poza ekstraklasą grał tylko na początku swojej kariery - w sezonach 1994/95 oraz 1995/96 kiedy reprezentował barwy Wisły Kraków, która grała w ówczesnej II lidze (obecna I liga). Na zaplecze ekstraklasy może więc wrócić po 17 latach przerwy!

Czy Surmy będzie brakować w Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »