Adam Pazio zawodnikiem Lechii Gdańsk

Były zawodnik Polonii Warszawa Adam Pazio został nowym piłkarzem Lechii Gdańsk. Lewy obrońca podpisał z biało-zielonymi dwuletni kontrakt.
20-letni Pazio do Lechii przeniósł się z warszawskiej Polonii, z którą związany jest od sezonu 2010/2011. Lewy obrońca w ekstraklasie wystąpił w 29 meczach. Ujrzał w tym czasie 5 żółtych kartek i jedną czerwoną. Zawodnik nie zdobył jeszcze gola w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pazio oprócz lewej obrony może również grać na lewym skrzydle pomocy.

Zawodnik w Gdańsku jest już od jakiegoś czasu. Testowane były jego umiejętności oraz sprawdzany był stan zdrowia. Umowa podpisana została do końca czerwca 2015 z opcją przedłużenia.

- Jestem zadowolony, bo trafiłem do dużego klubu, dużego miasta, gdzie są wysokie oczekiwania kibiców w każdym sezonie. To jak najbardziej mi odpowiada, bo chcę i lubię grać pod presją. Dlatego liczę na walkę o jak najwyższe i tylko czołowe lokaty - mówi dla oficjalnej strony Pazio. - Grałem na lewej i prawej pomocy oraz obronie, a także jako defensywny pomocnik. Najlepiej czuję się jednak na lewej obronie - dodaje piłkarz.

Pazio swój pierwszy ekstraklasowy mecz w pierwszej jedenastce rozegrał w Gdańsku w spotkaniu Lechii z Polonią.

- Mam bardzo dobre wspomnienia z tamtego spotkania. To był mój pierwszy mecz w T-Mobile Ekstraklasie, w którym wyszedłem w podstawowej jedenastce, do tego wygraliśmy. Atmosfera tutaj bardzo mi się podobała. Znam też gdański stadion od strony trybun, bo byłem tu na meczach Euro - zdradza Pazio.

Blisko Lechii jest jeszcze inny lewy obrońca Radosław Jasiński z Floty Świnoujście. Zawodnikami, którzy zakończyli testy bez podpisanych umów są Brazylijkczyk Luiz Henrique de Oliveira oraz bramkarz Bytovii Bytów Maciej Gostomski.

Cała rozmowa z zawodnikiem na stronie Lechia.pl.