Terminarz czwartej kolejki ekstraklasy. Lechia Gdańsk wreszcie zagra w sobotę

Dopiero w czwartej kolejce sezonu piłkarze Lechii Gdańsk będą mogli zagrać w weekend. W sobotę 10 sierpnia biało-zieloni zagrają na PGE Arenie z Cracovią.
Pierwsze trzy mecze nowego sezonu ekstraklasy gdańszczanie rozegrają poza weekendami. Ich inauguracyjny mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała wyznaczono na poniedziałek 22 lipca na godz. 18 z uwagi na to, że w sobotę 20 lipca biało-zieloni zagrają towarzyski mecz z Barceloną.

W drugiej kolejce podopieczni Michała Probierza udają się na Śląsk. W piątek 26 lipca Lechia zagra o godz. 18 z Ruchem Chorzów. W trzeciej kolejce lechiści wrócą na PGE Arenę, na której zmierzą się z Jagiellonią Białystok, ponownie w poniedziałek 5 sierpnia o 18.

Sobotni mecz biało-zielonych z Cracovią w Gdańsku również wyznaczono na godz. 18.

W poprzednim sezonie gdańszczanie również nie grali zbyt często w weekendy. Do specyficznej sytuacji doszło na początku rundy wiosennej ubiegłych rozgrywek. Z pierwszych sześciu meczów Lechii trzy wyznaczano w piątek, a trzy w poniedziałki. Dopiero w siódmym kolejnym spotkaniu wiosny Lechia zagrała w niedzielę z Jagiellonią.