Marcin Gortat gościem Super Meczu Lechia Gdańsk - Barcelona

Najlepszy polski koszykarz, jedyny przedstawiciel naszego kraju w NBA Marcin Gortat będzie gościem specjalnym Super Meczu Lechia - Barcelona, który 20 lipca odbędzie się na gdańskiej PGE Arenie.
Obecność Gortata nie będzie przypadkowa. 19 lipca w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie odbędzie się bowiem drugi w historii mecz Gortat Team kontra Wojsko Polskie (zobacz TUTAJ). Będzie to zwieńczenie szóstej edycji Marcin Gortat Camp. W drużynie Gortata wystąpią znani muzycy, aktorzy, dziennikarze i sportowcy, m.in. Aleksandra Szwed, Joanna Jabłczyńska, Dariusz Michalczewski, Dawid Podsiadło, Radzimir Dębski oraz Michał i Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru.

Dzień po tym wydarzeniu Gortat obejrzy na żywo Super Mecz pomiędzy drużynami Lechii i FC Barcelony, której jest wielkim fanem.

- Mam nadzieję, że uda mi się spotkać z Leo Messim i zamienić z nim kilka słów - mówi Gortat, którego fundacja MG13 przygotowała dla widzów Super Meczu konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Organizator Super Meczu, agencja Polish Sport Promotion, zdecydował się na współpracę z fundacją Marcina Gortata ze względu na jej działalność edukacyjną i charytatywną.

Marcin Gortat otworzył swoją fundację w październiku 2009 r. Jej celem jest pomoc młodym ludziom w realizacji własnych marzeń sportowych. W Polsce utalentowani sportowcy często stają przed problemem braku środków na rozwój talentu i pasji. Oprócz funduszy brak jest również profesjonalnej opieki trenerskiej i szkoleniowej. Fundacja Marcina Gortata stara się odnaleźć tych młodych i obiecujących zawodników, wesprzeć ich poprzez system stypendialny oraz dzięki współpracy z czołówką kadry szkoleniowej w Europie i USA zaoferować profesjonalne treningi rozwojowe.

A już od piątku w kasach stadionu PGE Arena rozpocznie się sprzedaż biletów na mecz Lechia - Barcelona w promocyjnych cenach. Wszystkie informacje na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Ile ludzi obejrzy mecz Lechii z Barceloną nażywo? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »