Sparingowa wygrana Lechii Gdańsk z Bałtykiem Gdynia. Gole Mateusza Machaja i Pawła Dawidowicza

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali w sobotę III-ligowy Bałtyk Gdynia 2:0. Bramki dla biało-zielonych strzelili Mateusz Machaj z rzutu karnego oraz Paweł Dawidowicz.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze Bałtyku, którzy już w drugiej minucie stanęli przed szansą na zdobycie gola, ale we własnym polu karnym świetnie interweniował Łukasz Kacprzycki, przecinając dośrodkowanie Krzysztofa Bułki, który łatwo ograł Rafała Janickiego.

Biało-zieloni pierwszą składną akcję stworzyli sobie dopiero po kwadransie, kiedy ładnym technicznym uderzeniem popisał się Patryk Tuszyński, ale piłkę po jego strzale odbił bramkarz Bałtyku, przez co ta trafiła tylko w poprzeczkę. Sporo szczęścia golkiper gdynian miał także w kolejnej akcji, kiedy po dość niegroźnym dośrodkowaniu Krzysztofa Iwanowskiego nie złapał piłki, ale Adam Duda nie skorzystał z tego prezentu i strzelił obok bramki.

Od tego momentu w meczu wyraźną przewagę miała Lechia, co udokumentowała bramką w 38. minucie. Po faulu Daniela Kokosińskiego na Dudzie rzut karny pewnie na bramkę zamienił Machaj. Bałtyk mógł tuż przed przerwą odpowiedzieć golem, ale Dariusz Kudyba mając przed sobą pustą bramkę trafił w słupek.

Po przerwie trener Michał Probierz na boisku wpuścił zawodników, którzy najprawdopodobniej znajdą się w pierwszym składzie na mecz ligowy z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wprowadzenie nowych graczy poprawiło grę Lechii, która zaczęła stwarzać sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki. Pięć minut po wznowieniu gry pierwszą z nich wykorzystał Dawidowicz, który celnie główkował po dośrodkowaniu Piotra Grzelczaka. Okazję mieli również Deleu i Marcin Pietrowski, ale ich strzały nie trafiły w światło bramki.

Pod koniec meczu na boisku zrobiło się nerwowo. Ostro starli się Deleu i Wojciech Bartnik z Bałtyku, za co w 86. minucie arbiter wyrzucił obu z boiska.

Lechia Gdańsk - Bałtyk Gdynia 2:0 (1:0)

Bramki: Machaj (38. k.), Dawidowicz (51.)

Lechia (I połowa): Małkowski - Iwanowski, K. Bąk, Janicki, Oualembo - Machaj, Zyska, Frankowski (25. Smuczyński), Tuszyński, Kacprzycki - Duda Ż

Lechia (II połowa): M. Bąk - Deleu CZ, Bieniuk, Madera, Pazio - P. Wiśniewski, Pietrowski, Matsui, Grzelczak, Dawidowicz - Buzała

Bałtyk: Yehia (46. Imianowski) - Bartnik CZ, Kokosiński Ż, Zbrzyzny (65. Styn), Kowol Ż (70. Cielecki), Wasilewski Ż (65. Byliński), Rusinek (46. Szostek Ż), Piekarski (60. Wojciechowski), Kurs (46. Kuźniarski), Bułka (77. Rasmus), Kudyba (46. Ł. Wiśniewski)

Lechia utrzyma w lidze formę ze sparingów? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »