Trener Lechii Gdańsk Michał Probierz po sparingu z Bałtykiem Gdynia: Taki mecz był nam potrzebny

W przedostatnim teście przed nowym sezonem ekstraklasy piłkarze Lechii Gdańsk pokonali Bałtyk Gdynia 2:0. Z postawy swoich piłkarzy umiarkowanie zadowolony był szkoleniowiec Lechii Michał Probierz.
Przed nowym sezonem ekstraklasy gdańszczanie rozegrali dotychczas osiem sparingów. Podczas obozu w Gniewinie pokonali Stomil Olsztyn 4:1, Flotę Świnoujście 2:0 i przegrali z Pogonią Szczecin 1:3. Po powrocie do Gdańska na początku lipca biało-zieloni zagrali z Chojniczanką i Olimpią Grudziądz. Te spotkania dwukrotnie kończyły się zwycięstwami Lechii 1:0. Gdańszczanie w ostatni wtorek rozegrali z kolei mecz towarzyski z Hapoelem Tel Awiw (1:1) i pokonali KS Polkowice 1:0. W sobotę, po bramkach Mateusza Machaja i Pawła Dawidowicza pokonali Bałtyk 2:0.

- Taki mecz był nam potrzebny, bo teraz pracujemy nad świeżością - przyznał po meczu trener Probierz. - Mimo że spotkanie nie dostarczyło wielu emocji, to chciałem zobaczyć, jak moi zawodnicy wypadną w starciu z drużyną z III ligi, której zależało na pokazaniu się z dobrej strony - dodał szkoleniowiec biało-zielonych.

Choć czysto piłkarskich emocji zbyt wiele w meczu Lechii z Bałtykiem nie było, to jednak nie obyło się bez boiskowych ekscesów. Jeszcze w pierwszej połowie ostro starli się Daniel Kokosiński i Adam Duda, za co sędzia ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami, zaś w końcowych minutach do rękoczynów doszło między Deleu a Wojciechem Barnikiem. Arbiter spotkania zmuszony był wyrzucić obu graczy z boiska z czerwonymi kartkami.

- Takie zachowanie Dudy i Deleu to wyraz ich dużego zaangażowania, ale wolałbym, by nie wyrażali go w taki sposób - ocenił trener Probierz.

Lechia odzyska świeżość przed ligą? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »

Ile bramek strzeli dla Lechii Buzała w sezonie 2013/14?