Były piłkarz Lechii Gdańsk Ivans Lukjanovs znalazł nowy klub. Znów w II lidze rosyjskiej

Były piłkarz Lechii Ivans Lukjanovs z gdańskim zespołem pożegnał się nieco ponad rok temu, a już znalazł sobie trzeci klub! Łotysz podpisał kontrakt z rosyjskim II-ligowcem Rotorem Wołgograd.
W minionym sezonie Lukjanovs "popisał" się rzadko spotykanym wyczynem. Występował w dwóch klubach i oba spadły do niższej klasy rozgrywkowej. Najpierw grał w ukraińskim Metalurgu Zaporoże, który z hukiem spadł z tamtejszej ekstraklasy, a potem w rosyjskim Wołgarze Astrachań, który z kolei nie zdołał się utrzymać w II lidze. Ostatecznie Metalurg, na skutek bankructwa Krywbasu Krzywy Róg oraz kłopotów infrastrukturalnych jednego z niedoszłych beniaminków, zachował miejsce w ukraińskiej ekstraklasie. W sumie w poprzednim sezonie Łotysz rozegrał 14 meczów i zdobył dwa gole.

Lukjanovs złą passę spróbuje przerwać w Rotorze. Ten niegdyś czołowy rosyjski klub przeżywał w ostatnich latach potężne kłopoty finansowo-organizacyjne i teraz mozolnie próbuje powrócić do elity. Pomóc ma w tym właśnie "Wania", który związał się z klubem roczną umową. Na razie nie zdołał jeszcze zadebiutować w nowych barwach (po dwóch kolejkach Rotor zajmuje z trzema punktami szóste miejsce), najbliższa okazja nadarzy się w piątek, kiedy Rotor zmierzy się na wyjeździe z Gazovikiem Orenburg. Na swojej drodze Lukjanovs może też spotkać byłego trenera Lechii Dariusza Kubickiego, który obecnie prowadzi Sybir Nowosybirsk.

Czy Lukjanovs przydałby się obecnej Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »