Daniel Stefański znów poprowadzi mecz Lechii Gdańsk

Przedstawiona została obsada sędziowska 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Piłkarze Lechii Gdańsk mają w ostatnich czterech meczach szczęście do sędziego Daniela Stefańskiego z Bydgoszczy, który poprowadzi trzecie spotkanie biało-zielonych.
W poniedziałkowym meczu Lechii z Podbeskidziem Bielsko-Biała (PGE Arena, godz. 18) sędzią spotkania będzie Stefański. Arbiter z Bydgoszczy w zeszłym sezonie prowadził trzy mecze z udziałem biało-zielonych, w tym dwa w ostatnich trzech spotkaniach rundy wiosennej. Na początku nowego sezonu los znów połączył sędziego Stefańskiego z gdańskim klubem. Będzie to już trzecie spotkanie na PGE Arenie prowadzone przez arbitra. W 2012 roku sędziował przegrane przez Lechię spotkanie z Zagłębiem Lubin, rok później Stefański był rozjemcą na meczu z Legią Warszawa (Lechia także przegrała, tym razem w stosunku 1:2). Pod koniec sezonu 2012/13 sędziował także spotkanie biało-zielonych z GKS Bełchatów (1:1).

Ponadto sędzia z Bydgoszczy w historii prowadził jeszcze pięć spotkań Lechii. Gdańszczanie w tych meczach trzykrotnie zwyciężali i dwa razy remisowali.

W poprzednim sezonie Stefański prowadził 18 meczów - 14 w ekstraklasie, jeden w Młodej Ekstraklasie, jeden w I lidze, jeden w Pucharze Polski oraz mecz o Superpuchar Polski. Pokazał 69 żółtych kartek, sześć czerwonych i podyktował trzy rzuty karne (w tym jeden przeciwko Lechii w meczu z Legią niewykorzystany przez Danijela Ljuboję).

Czy Lechia odniesie sukces z Podbeskidziem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »