Sport.pl

Negocjacje w sprawie Super Meczu zawieszone, ale... tylko na noc

Całonocne negocjacje organizatora Super Meczu, w którym zagrać miała Barcelona z Lechią Gdańsk, z przedstawicielami mistrza Hiszpanii zostały zawieszone. Według niektórych mediów władze Dumy Katalonii skupiają się teraz na kolejnym sparingu z Bayernem Monachium.
Zdaniem dziennikarzy TVP Info negocjacje pomiędzy organizatorami meczu Barcelona - Lechia a przedstawicielami Dumy Katalonii trwające od konferencji prasowej, na której poinformowano o chorobie i rezygnacji ze stanowiska trenera Tito Vilanovy oraz odwołaniu przylotu do Polski przez mistrzów Hiszpanii, miały być w nocy przerwane przez przedstawicieli Barcelony, którzy uznali, że teraz dla nich kluczową kwestią jest decyzja dotycząca meczu z Bayerem.

Jednak przedstawiciel Agencji PSP zapewnia nas, że rozmowy z mistrzem Hiszpanii wciąż trwają.

- O godz. 17 odbędzie się konferencja prasowa, na której prezes Agencji PSP przekaże wszystkie wiążące decyzje związane z organizacją Super Meczu. Negocjacje nie zostały przerwane, jedynie zawiesiliśmy je na czas snu i odpoczynku. Przedstawiciele FC Barcelony wciąż są w Gdańsku i rozmowy są nadal prowadzone. Jest to trudna sytuacja, jednak obie strony w profesjonalny sposób do niej podchodzą - mówi trójmiasto.sport.pl PR Manager Super Meczu Michał Mango.

Przedstawiciel organizatora meczu nie chce się wypowiadać o kolejnym meczu sparingowym Barcy, w którym mieliby się zmierzyć z Bayernem.

- Nie jestem upoważniony, aby udzielać informacji o decyzjach Barcelony w meczu, który nas nie dotyczy. Z hiszpańskich mediów dowiadujemy się oficjalnie, że spotkanie z Bayernem miało być pojedynkiem Vilanovy i Pepa Guardioli. W tej sytuacji jasne jest, że takiej rywalizacji nie będzie. Czy mecz się odbędzie, czy nie, o to należy pytać władze Barcelony - dodaje Mango. 

Barcelona specjalnie odwołała mecz? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Co uważasz o odwołaniu Super Meczu?
Więcej o: