Polscy kibice Barcelony napisali list otwarty do władz katalońskiego klubu

W związku z odwołaniem meczu Lechii Gdańsk z Barceloną polscy kibice katalońskiego klubu napisali list otwarty do Zarządu FC Barcelona. Wyrażają w nim nadzieję, że do spotkania dojdzie w najbliższym czasie.
Wspólne stanowisko polskich fanklubów Barcelony zostało wypracowane po spotkaniu przedstawicieli grup kibicowskich zaangażowanych w przygotowania do meczu w Gdańsku. Całość została wysłana do Zarządu FC Barcelona w formie Listu Otwartego, który publikujemy poniżej.

List Otwarty do Zarządu FC Barcelona

Rozumiejąc decyzję piłkarzy oraz Zarządu Klubu FC Barcelona w sprawie odwołania przyjazdu drużyny do Gdańska na towarzyski mecz z Lechią Gdańsk, pragniemy przekazać pełne wsparcie dla Trenera Tito Vilanowy i całej drużyny. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce będą docierały do nas dobre informacje w sprawie stanu zdrowia trenera. Mamy także świadomość trudnego okresu, w jakim z dnia na dzień znalazła się FC Barcelona.

Mecz pomiędzy FC Barceloną a Lechią Gdańsk miał być wielkim piłkarskim świętem, a jednocześnie największym do tej pory spotkaniem polskiego barcelonismo w historii. Przygotowywany od miesięcy projekt "Tots units fem força", czyli "Razem jesteśmy silni", zapewniał pojawienie się na PGE Arenie w jednym sektorze 6 tysięcy kibiców FC Barcelony z całej Polski. W połączeniu z obecnością gwiazd Barçy gwarantowało to wyjątkowe emocje i niezapomniane przeżycia wszystkim obecnym na stadionie.

W przygotowania do meczu zostało zaangażowanych wiele osób i instytucji, m.in. zapewniony był transport kilkudziesięciu autokarów z całej Polski, zorganizowana oprawa i doping. Wszystko to było dla nas ogromnym wyzwaniem, pochłonęło wiele czasu i energii.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do Władz FC Barcelony, aby podejmując decyzję o rozwiązaniu tej sprawy, kierowali się także dobrem kilku tysięcy polskich kibiców FC Barcelony. Cała nasza kibicowska społeczność wyraża głęboką nadzieję na możliwie jak najszybszy przyjazd FC Barcelony do Polski w pierwszym, dogodnym terminie.

Od wielu lat wspieramy klub i identyfikujemy się z wartościami przez niego wyznawanymi, zatem jesteśmy przekonani, że hasło "Więcej niż Klub" w tej sytuacji będzie miało swoje szczególne odzwierciedlenie.

Z wyrazami szacunku,

Fan Club Barça Polska

Penya Barcelonista de Varsovia

FCBarca.com

Blaugrana.pl

Czy do meczu Lechia - Barcelona dojdzie jeszcze w tym roku? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »