Bramkarz Lechii Gdańsk Mateusz B±k: Podbeskidzie to zespół zaszczepiony walk± i charyzm± przez trenera Michniewicza

Bramkarz Lechii Gdańsk Mateusz B±k jest jedynym piłkarzem szerokiej kadry, który w przeszło¶ci grał w zespole Podbeskidzia Bielsko-Biała. Z t± drużyn± biało-zieloni zmierz± się w poniedziałek na PGE Arenie na inaugurację nowego sezonu ekstraklasy.
B±k przed kilkoma tygodniami wrócił do Lechii po trzech i pół roku i wszystko wskazuje na to, że to on zacznie w pierwszym składzie spotkanie z Podbeskidziem (pocz±tek godz. 18, relacja na trojmiasto.sport.pl).

- W przypadku tego zespołu trzeba poprzedni sezon rozpatrywać osobno w przypadku rundy jesiennej i wiosennej - twierdzi B±k w rozmowie z klubow± stron± lechia.pl. - Tę drug± mieli naprawdę ¶wietn±. To zespół walcz±cy, zaszczepiony walk± i charyzm± przez trenera Czesława Michniewicza. My¶lę, że nauczeni rund± jesienn± poprzedniego sezonu będ± od pocz±tku chcieli gromadzić punkty. Dlatego trzeba podej¶ć do tego meczu bardzo poważnie - podkre¶la bramkarz biało-zielonych.

Na co przede wszystkim musi według niego uważać Lechia w starciu z "Góralami"? - W Podbeskidziu musimy uważać na cały zespół, bo jak szczególnie przypilnuje się jednego zawodnika, to straci się z pola widzenia kogo¶ innego. S± tam ofensywnie graj±cy boczni obrońcy z dobrym do¶rodkowaniem. Przede wszystkim jednak musimy patrzeć na siebie i zagrać to, co chcemy - zaznacza B±k.

Czy to B±k powinien być pierwszym bramkarzem Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »