Szef sportu w TVP Włodzimierz Szaranowicz o meczu Lechia Gdańsk - Barcelona: Kroi się ciekawa rzecz

W poniedziałek ok. godz. 15 odbędzie się konferencja prasowa, na której organizator Super Meczu Lechia Gdańsk - Barcelona, ma podać nowy termin jego rozegrania. Wszystko wskazuje na to, że zespół z Katalonii przyjedzie do Polski w najsilniejszym składzie.
Między wierszami przyznał to Włodzimierz Szaranowicz, szef sportu w Telewizji Polskiej, która będzie transmitować mecz. - Cały czas prowadzimy intensywne negocjacje na temat przyjazdu Barcelony w innym terminie, zależy nam bardzo na tym i wierzę, że uda się osiągnąć porozumienie. Kroi się ciekawa rzecz, może być nawet lepszy mecz niż ten, który został odwołany. Ale więcej na ten temat na razie nie mogę mówić - przyznał Szaranowicz w rozmowie z Super Expressem.

Spotkanie pierwotnie miało odbyć się 20 lipca, ale na skutek rezygnacji trenera Barcelony Tito Vilanovy spowodowanej nawrotem choroby nowotworowej kierownictwo klubu oraz piłkarze dzień wcześniej odwołali swój przyjazd do Gdańska. Według organizatora Super Meczu, agencji Polish Sport Promotion, najbezpieczniejsze terminy dla wszystkich zainteresowanych stron to 30 (wtorek) lub 31 lipca (środa). Wówczas Barcelona mogłaby zagrać z Lechią w najsilniejszym składzie, nie tylko z Leo Messim, ale i z Neymarem, Andresem Iniestą czy Gerardem Pique na czele.

Jeden z tych terminów pasowałby również Lechii, która w 2. kolejce zagra z Ruchem Chorzów 26 lipca, a w 3. kolejce zmierzy się z Jagiellonią dopiero 5 sierpnia.Czy mecz Lechia - Barcelona powinien się odbyć w śrdoku tygodniu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »