Znamy nowy termin Super Meczu Lechia Gdańsk - Barcelona. 30 lipca, PGE Arena, godz. 20.45

W poniedziałek podczas konferencji prasowej organizator Super Meczu, w którym 20 lipca zagrać miała Barcelona oraz Lechia Gdańsk, ogłosił, że do spotkania dojdzie za niecałe dwa tygodnie od pierwotnej daty. - Pracowaliśmy dzień i noc. Mecz odbędzie się w najbliższym możliwym terminie. Zagramy 30 lipca o godz. 20.45 - mówi Tomasz Rachwał, prezes agencji PSP organizującej Super Mecz.
20 lipca na PGE Arenie miało dojść do wyjątkowego spotkania. Do Gdańska na mecz z Lechią przyjechać miała słynna Barcelona. Na 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem hiszpański klub poinformował jednak, że do Polski nie wylatuje. Wszystko na skutek rezygnacji trenera Barcelony Tito Vilanovy spowodowanej nawrotem choroby nowotworowej. Decyzję podjęli zawodnicy wraz z kierownictwem drużyny.

Odwołanie tego spotkania wywołało burzę w polskich mediach. Ponad 30 tysięcy fanów poczuło się dotkniętych postępowaniem "Dumy Katalonii". Organizator spotkania - Agencja PSP - od piątku w nocy aż do poniedziałku prowadziła zaawansowane rozmowy z przedstawicielami Barcelony, aby w jak najlepszy sposób zadośćuczynić kibicom, którzy 20 lipca chcieli się pojawić na PGE Arenie i obejrzeć gwiazdy światowego futbolu.

Podczas poniedziałkowej konferencji prezes Tomasz Rachwał ogłosił, że Super Mecz, w którym zmierzą się Barcelona z Lechią, odbędzie się 30 lipca o godz. 20.45 na gdańskiej PGE Arenie. Prezes Agencji PSP przekazał także, że słynna Barca do Polski przyleci w najsilniejszym możliwym składzie.

- Praktycznie wszyscy będą po urlopie wakacyjnym i Barcelona będzie działać, aby skład był jak najlepszy - mówi Tomasz Rachwał.

Czy wierzysz, że tym razem Barca przyjedzie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »