Sport.pl

Trener Podbeskidzia Czesław Michniewicz: Paweł Dawidowicz to bardzo uzdolniony chłopak

Trener Podbeskidzia Bielsko-Biała Czesław Michniewicz po zremisowanym 2:2 meczu z Lechią Gdańsk był zadowolony ze zdobycia jednego punktu. - W drugiej połowie tylko przez kilka minut graliśmy tak, jak to sobie zakładaliśmy, dlatego z tego wyniku trzeba się cieszyć - podkreślał szkoleniowiec.
Dla trenera Michniewicza była to trzecia wizyta na PGE Arenie. Dwie poprzednie zakończyły się dla jego zespołów pełnym sukcesem: najpierw wygrał w Gdańsku jako szkoleniowiec Jagiellonii Białystok (1:0 w sezonie 2011/12), a kilka miesięcy temu zdobył trzy punkty już jako trener Podbeskidzia (2:1). Teraz był bliski zwycięstwa numer trzy (do 79. minuty goście prowadzili 1:0), ale ostatecznie jego zespołowi niemal cudem udało się wywalczyć remis.

- Według mnie pierwsze 30 minut w naszym wykonaniu było najlepszym fragmentem Podbeskidzia, od kiedy jestem trenerem tego zespołu - podkreślił Michniewicz. - Wszystko posypało się po zejściu Tomka Górkiewicza. To było dla nas duże osłabienie, bo Lechia często atakowała swoim lewym skrzydłem i stwarzała tam duże zagrożenie. W drugiej połowie naszej dobrej gry było już tylko kilka minut. Za bardzo się cofnęliśmy, a Lechia to wykorzystała. Gospodarze zepchnęli nas do defensywy, zdobyli dwie bramki, w tej sytuacji uratowanie remisu jest dla nas sukcesem - nie miał wątpliwości szkoleniowiec Podbeskidzia.

W zespole Lechii bardzo podobał mu się oczywiście strzelec obu bramek Daisuke Matsui, ale chwalił również 18-letniego Pawła Dawidowicza, który po raz pierwszy w karierze zagrał w meczu ekstraklasy od 1. minuty.

- Nie znałem go wcześniej, więc jego gra była dla mnie sporą niewiadomą i zaskoczeniem - mówił Michniewicz. - Widać, że Dawidowicz to bardzo uzdolniony chłopak, pokazał się dziś z bardzo dobrej strony. Warto się mu dalej przyglądać - dodał szkoleniowiec Podbeskidzia.

Czy Dawidowicz może być jednym z odkryć ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Który piłkarz strzeli w tym sezonie najwięcej goli dla Lechii?
Więcej o: