Tomasz Musiał wraca po karencji i poprowadzi mecz Lechii Gdańsk z Ruchem Chorzów. 18 proc. tkanki tłuszczowej mniej

Jeden z najlepszych sędziów w Polsce Tomasz Musiał z powodu nadwagi został odsunięty od prowadzenia meczu Lechii z Barceloną. Szybko zrzucił zbędne kilogramy i w piątek będzie arbitrem innego spotkania gdańskiego zespołu - z Ruchem Chorzów (godz. 18).
Musiał bardzo przeżył decyzję kolegium sędziów, ale jej szef Zbigniew Przesmycki był nieubłagany.

- Jak z pewnością wszyscy wiedzą, sędzia Musiał w czasie urlopu nie zachował odpowiedniej formy fizycznej, a dokładniej wagi. Tomek przekroczył normę wagową o 3 kg, natomiast normę tkanki tłuszczowej o 3,5 proc. Nie mieliśmy wyjścia, decyzja mogła być tylko jedna - przypomina szef sędziów w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

Jednak przed 2. kolejką Musiał wraca do gry. - Zrzuciłem już wymagane kilogramy i w piątek poprowadzę ligowy mecz Ruchu z Lechią. A co będzie we wtorek? Nie wiem, czy zostanę wyznaczony na Barcelonę. To decyzja pana Przesmyckiego. Na pewno sędziowanie Messiemu czy Neymarowi byłoby spełnieniem pewnego marzenia. Choć nie ukrywam, że mam jeszcze drugie, większe. W przyszłości bardzo bym chciał być sędzią międzynarodowym - mówi Musiał w rozmowie z Fakt.pl.

My już wiemy, że Super Mecz poprowadzi jednak Paweł Gil.

- Postępowanie Tomka było niedopuszczalne i na 20 lipca wyznaczyliśmy sędziego Gila. Mimo zmiany terminu [30 lipca] Paweł wciąż pozostaje sędzią głównym meczu Lechii z Barceloną. Jeśli chodzi o Musiała, to cieszę się, że szybko zrzucił zbędne kilogramy - rezultat tkanki tłuszczowej poprawił aż o 18 procent. Jest profesjonalistą, któremu zdarzyła się wpadka. Cały czas bardzo liczę na niego w kontekście ubiegania się o miano sędziego międzynarodowego - podkreśla Przesmycki.

Musiał w swojej karierze poprowadził już 9 spotkań Lechii. Biało-zieloni zwyciężyli dwa razy, raz wywalczyli remis oraz ponieśli cztery porażki.

Relacja z piątkowego meczu Ruch - Lechia na trojmiasto.sport.pl od godz. 18.

Czy Musiał to najlepszy polski sędzia? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »


Który piłkarz strzeli w tym sezonie najwięcej goli dla Lechii?