Oficjalnie: Neymar zadebiutuje w Barcelonie w meczu z Lechią Gdańsk

Potwierdziły się informacje trojmiasto.sport.pl - Barcelona zagra we wtorek z Lechią Gdańsk już z Brazylijczykiem Neymarem w składzie.
- Dostałem potwierdzenie, że Neymar przyjedzie do Gdańska i ma zagrać z Lechią. Oczywiście ostateczna decyzja należy do trenera, ale otrzymaliśmy informację, że Brazylijczyk zagra - mówi trojmiasto.sport.pl Tomasz Rachwał, prezes agencji PSP, zajmującej się organizacją Super Meczu.

Informację o debiucie Neymara w barwach Barcelony w meczu z Lechią potwierdza też hiszpański dziennik "Sport ".

Oba doniesienia potwierdzają wcześniejsze informacje trojmiasto.sport.pl, które jako pierwsze zapowiedziało debiut Brazylijczyka w meczu z Lechią. Rozmawialiśmy z osobą blisko związaną z organizatorem Super Meczu, która potwierdziła, że przyjazd Neymara do Gdańska ma być "zadośćuczynieniem" dla organizatora i kibiców za wcześniejsze odwołanie spotkania.

Neymar to jeden z 10 piłkarzy Barcelony, których gra w pierwotnym terminie Super Meczu (20 lipca) była wykluczona, bo wszyscy byli wtedy na wakacjach po czerwcowym Pucharze Konfederacji. Od poniedziałku Barcelona trenuje już w pełnym składzie, ale wciąż nie wiadomo, którzy z piłkarzy (obok Neymara) odpoczywających dłużej na urlopach, przyjadą do Gdańska. To ma się wyjaśnić w poniedziałek wieczorem.

Przypomnijmy, że mecz Lechia - Barcelona początkowo rozegrany miał zostać 20 lipca, jednak z powodu nawrotu choroby Tito Vilanovy trener Dumy Katalonii dzień przed wyjazdem do Polski zrezygnował z prowadzenia zespołu i od razu poddał się leczeniu. Kadra zespołu wraz z kierownictwem podjęli decyzję o pozostaniu w Hiszpanii i odwołaniu spotkania z Lechią. Po kilkudniowych negocjacjach uzyskano porozumienie i zdecydowano, że mecz zostanie powtórzony.

Spotkanie rozegrane zostanie na PGE Arenie w Gdańsku 30 lipca o godz. 20.45. Bilety wciąż do kupienia są na stronach super-mecz.pl oraz ebilet.pl. Otworzony został także specjalny punkt "objazdowy" na Jarmarku św. Dominika, w którym bilety można nabywać drogą tradycyjną.

Czy wizyta Neymara to wystarczające zadośćuczynienie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »