Niezbędnik kibica Super Meczu

We wtorek 30 lipca o 20.45 na PGE Arenie wszystkich fanów piłki nożnej czeka niesamowita okazja, by podziwiać najlepszych piłkarzy świata, w tym Messiego i Neymara, którzy zagrają w spotkaniu Barcelona - Lechia. Prezentujemy przydatne informację dla kibiców
OTWARCIE BRAM STADIONU

Otwarcie bram stadionu PGE Arena Gdańsk nastąpi w dniu meczu o godzinie 18.45.

WYKAZ PRZEDMIOTÓW ZABRONIONYCH

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych w tym również napojów, kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach oraz banerów.

Zobacz: Przedmioty zabronione

PARKINGI PRZY STADIONIE

Organizatorzy zadbali o parkingi dla uczestników imprezy. Ogólnodostępny będzie parking P4 - wjazd od ul. Żaglowej. Cena jednego miejsca parkingowego w przedsprzedaży wynosi 30 złotych (www.super-mecz.pl), w dniu meczu 40 złotych. Płatność wyłącznie gotówką.

Informujemy, że czynny będzie również parking przy Amber Expo, opłata wynosi 40 złotych.

WYJAZD Z PARKINGÓW

wyjazd z parkingów możliwy najwcześniej 45 minut po zakończeniu meczu

DODATKOWE PARKINGI W MIEŚCIE

P+R (park and ride) - plac Zebrań Ludowych

prawy pas ul. Marynarki Polskiej (w obydwu kierunkach) - od ul. Uczniowskiej do ul. Wyzwolenia

prawy pas ul. Uczniowskiej (w obydwu kierunkach) - od ul. Hallera do ul. Nowej Gdańskiej

prawy pas ul. Hallera (w obydwu kierunkach) - od ul. Nowej Uczniowskiej do plaży

POCIĄGI SKM

Głównym środkiem transportu w dniu meczu będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo.

Pociągi relacji Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo będą kursowały od godziny 18.00 do 20.20 - średnio co 20 minut. Po zakończeniu meczu odjazdy do stacji Gdańsk Główny rozpoczną się o godzinie 22.30. Ostatni pociąg ze stacji Gdańsk Stadion-Expo odjedzie o godzinie 00.50. Uprzejmie prosimy o subordynację podczas oczekiwania na odjazd.

DODATKOWE KURSY LINII 97 i T4

Tramwaje linii 7 i 97 oraz autobusy linii T4 i T5 będą funkcjonować według stałych rozkładów jazdy. Dodatkowo, na linii tramwajowej 97 i autobusowej T4 w godzinach 17.00-20.30 zostaną uruchomione dodatkowe kursy (co około 6-7 minut i wg stałej taryfy biletowej).

Kursy linii T5 o godzinie 20.49 i 23.31 z przystanku początkowego "Nowy Port" w kierunku Letnicy zostaną wykonane jako linia T4 tylko do przystanku "Mostostal".

PO ZAKOŃCZENIU MECZU

Głównym środkiem, który będzie odwoził kibiców ze stadionu będą pociągi SKM

Z przystanku "Al. Hallera" w kierunku Żabianki SKM pojadą dodatkowe autobusy linii 148

Z przystanku "Dworzec Główny" odjadą dodatkowe autobusy na wybranych liniach nocnych

BILETY NA MECZ, A KOMUNIKACJA MIEJSKA

Bilety wstępu uprawniają do bezpłatnego przejazdu SKM wyłącznie na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo. Bilety na mecz nie uprawniają do bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

ZAKUP BILETÓW W DNIU MECZU

W dniu meczu w kasach Amber Expo prowadzona będzie sprzedaż biletów na Super Mecz. Kasy będą czynne od godziny 10.00 do 20.30.

ORGANIZACJA RUCHU

W dniu meczu od godzinie 16.30 obowiązywać będzie następująca organizacja ruchu:

ul. Stara Uczniowska - wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Marynarki Polskiej do ul. Gdańskiej

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona po wyjechaniu kibiców spod stadionu, czyli ok. 24.00 - 01.00 w nocy.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk ztm.gda.pl

UTRUDNIENIA W DOJEŹDZIE DO NOWEGO PORTU

Po godzinie 17.00 przewiduje się duże natężenie ruchu drogowego w ciągu ul. Marynarki Polskiej w okolicach stadionu, co może wpłynąć również na regularność i punktualność kursowania autobusów linii T4. Zaleca się mieszkańcom Nowego Portu, aby skorzystali z możliwości dojazdu do Nowego Portu tramwajami linii 5 lub tramwajami linii 3 do Brzeźna i dalej autobusami linii 148.

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Dla osób niepełnosprawnych udostępniony zostanie bezpłatny parking P5 - wjazd od ul. Marynarki Polskiej.

WOLONTARIUSZE

W dniu imprezy, kiedy trzeba będzie zasięgnąć informacji, warto skorzystać z pomocy wolontariuszy. Wyróżnikiem tych osób będzie zielony lub pomarańczowy strój. Wolontariusze pojawią się na parkingu, przy tunelach wejściowych na stadion, a także na infrastrukturze zewnętrznej. Ich zadaniem będzie kierowanie strumieniem odwiedzających na parkingach, udzielanie informacji o drogach wejścia i wyjścia. Wszystkich odwiedzających prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń wolontariuszy i służb porządkowych (ochrona, straż miejska, policja).

GADŻETY

Organizatorzy przygotują stoiska z oficjalnymi gadżetami dotyczącymi Super Meczu, Lechii Gdańsk oraz FC Barcelony.