Były trener Lechii Gdańsk Paweł Janas wróci do pracy? Chce go drugoligowiec

Od momentu rozstania z Lechią Gdańsk Paweł Janas pozostaje na trenerskim bezrobociu. Już wkrótce może jednak znów zasiąść na ławce trenerskiej, bo byłego szkoleniowca biało-zielonych chce zatrudnić Drutex Bytovia.
Po raz ostatni Janas jako trener poprowadził mecz 6 maja 2012 roku. Była to ostatnia kolejka sezonu 2011/2012, w której Lechia przegrała na wyjeździe z Ruchem 1:2. Mimo tej porażki gdańszczanie utrzymali się w ekstraklasie, a Janas wypełnił cel, jaki postawiono przed nim w rundzie wiosennej tego sezonu, ratując zespół przed degradacją do I ligi. Mimo to były selekcjoner reprezentacji Polski nie został w gdańskim klubie na kolejny sezon, a jego następcą ogłoszono Bogusława Kaczmarka.

Od tego momentu Janas nie podejmował pracy jako szkoleniowiec, niewiele udzielał się również w mediach.

Niewykluczone jednak, że były trener biało-zielonych wskoczy ponownie na trenerską karuzelę. Poważnie zatrudnieniem Janasa zainteresowana jest bowiem Bytovia. W drugoligowym klubie Janas miałby zastąpić zwolnionego ostatnio Waldemara Walkusza.

Janas był już na rozmowach w bytowskim klubie. - Jeśli trener Janas wyrazi zgodę, to do drużyny można by wprowadzić trochę spokoju i świeżości. Byłby to trener z pełnym doświadczeniem i swobodą poruszania się w świecie piłkarskim - mówi w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim prezes klubu Janusz Wiczkowski.