Trener Lechii Gdańsk Michał Probierz: Nie graliśmy porywająco, ale liczy się zwycięstwo

- Wiem, że nie graliśmy porywającego widowiska, sami często nakręcaliśmy Legię, ale Lechia to młody zespół, który buduje się krok po kroku. Dziś zrobiliśmy kolejny - mówił trener Lechii Gdańsk Michał Probierz po wygranym 1:0 spotkaniu z Legia Warszawa.
To był mecz na szczycie T-Mobile Ekstraklasy, dzięki zwycięstwu Lechia awansował na 1. miejsce w tabeli (ex aequo z Górnikiem Zabrze). Trener Probierz przyjął wygraną ze spokojem.

- Przyjechaliśmy do Warszawy po trzy punkty i plan wypełniliśmy. Wystarczyła jedna bramka, która padła z kontrataku. Wiem, że nie graliśmy porywającego widowiska, sami często nakręcaliśmy Legię, ale Lechia to młody zespół, który buduje się krok po kroku się. Po kolei, w każdym kolejnym meczu będziemy walczyli o następne zwycięstwa. Mecz z Legią już za nami i teraz w pełni skupiam się na piątkowej potyczce z Górnikiem Zabrze. Najpierw jednak we wtorek będę trzymać kciuki za Legię, bo czas najwyższy, by w końcu polski zespół zagrał w Lidze Mistrzów - powiedział szkoleniowiec Lechii.

Jak długo Lechia utrzyma pozycję lidera? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »