Sport.pl

Deleu z Lechii Gdańsk: W tym sezonie graliśmy już lepiej niż w Warszawie

Mimo zwycięstwa z Legią w obozie biało-zielonych nie zapanowała euforia. - Zdarzały się już w tym sezonie mecze, w których graliśmy dużo lepiej niż w Warszawie. Tam spisaliśmy się średnio, ale do zwycięstwa to wystarczyło - mówi Deleu, obrońca Lechii Gdańsk.
Dzięki wygranej 1:0 (relacja TUTAJ) gdańszczanie pierwszy raz od 18 lat zostali liderem ekstraklasy. Pierwsze miejsce podopieczni Michała Probierza dzielą z Górnikiem Zabrze. Co ciekawe, do zwycięstwa z mistrzem Polski, i to w dodatku na jego terenie, biało-zieloni podeszli bez zbytniej euforii.

- Gdy przed trzema laty pokonaliśmy Legię na jej stadionie 3:0, dla każdego była to niespodzianka. Sami znajdowaliśmy się wówczas w euforii. Sobotnie zwycięstwo 1:0 przyjęliśmy jednak zupełnie normalnie - mówi Deleu na łamach sport.fakt.pl.

- Zdarzały się już w tym sezonie mecze, w których graliśmy dużo lepiej niż w Warszawie. Tam spisaliśmy się średnio, ale do zwycięstwa to wystarczyło - dodaje brazylijski obrońca Lechii.

Deleu tłumaczy, skąd taka odmiana w gdańskiej drużynie.

- Jesteśmy pewni własnej wartości. Tak było przed wyjazdem na Legię, tak samo będzie przed piątkowym meczem z Górnikiem Zabrze. Nie stawiamy jednak nigdy siebie w roli faworyta. To zostawiamy dziennikarzom oraz kibicom - zaznacza.

Czy po meczu z Górnikiem Lechia zostanie samodzielnym liderem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: