Sport.pl

Właściciel Lechii Gdańsk Andrzej Kuchar: Michał Probierz to najlepszy polski trener

Michał Probierz to piąty trener pracujący w Lechii Gdańsk od momentu, kiedy udziałowcem większościowym klubu jest Andrzej Kuchar. - Uważam, że Michał jest najlepszym trenerem w Polsce. Dlatego właśnie go zatrudniliśmy - mówi właściciel Lechii w rozmowie z ?Faktem?.
Kuchar większościowym udziałowcem Lechii został na początku 2009 roku. Wówczas trenerem biało-zielonych był Jacek Zieliński, ale na jego zatrudnienie Kuchar wpływu nie miał. Za jego kadencji szkoleniowcami Lechii byli Tomasz Kafarski, Rafał Ulatowski, Paweł Janas, Bogusław Kaczmarek i teraz Probierz.

- To człowiek niezwykle oddany temu, co robi. Utrzymuje właściwą dyscyplinę na treningach, wyciska z zawodników tyle, ile można, właściwie ubiera zespół w ramy taktyczne - mówi Kuchar w rozmowie z dziennikiem "Fakt". I dodaje:

- Uważam, że Michał jest najlepszym trenerem w Polsce. Dlatego właśnie go zatrudniliśmy. Nie jest sztuką skutecznie prowadzić drużynę, do której dokupiło się drogich piłkarzy. Sztuką jest właściwie korzystać z potencjału tych, których się ma w zespole. I Probierz właśnie tak robi. Najlepszy przykład to Paweł Dawidowicz. To chłopak o wyśmienitych parametrach, z potencjałem na grę w silnej lidze w przyszłości. Probierz nie bał się postawić na tego osiemnastolatka - podkreśla właściciel Lechii.

Przedstawił on również ciekawą opinię na temat możliwości transferowych polskich klubów. - Przyjmując za wykładnik poziom międzynarodowy, nie ma wielkiej różnicy między zawodnikiem wartym 500 tysięcy euro, a tym wartym 5 milionów. Różnicę robią dopiero gracze, którzy kosztują powyżej tych 5 milionów. Na takich piłkarzy klubów naszej ligi na razie jednak nie stać - zaznacza Kuchar.

Więcej o:
Komentarze (3)
Właściciel Lechii Gdańsk Andrzej Kuchar: Michał Probierz to najlepszy polski trener
Zaloguj się
 • titoortizufc

  Oceniono 15 razy 11

  "Gdzie te miliony ! hej Kuchar gdzie te miliony"

 • 1aniolg

  Oceniono 15 razy 11

  Kuchar jesteś dziadem i nic nie jest twoją zasługą w Lechii poza długami. Jesteś zerem. A Lechia i tak będzie grać w europie, czy twoje 3 filary się sprawdzą, czy nie oszuście.

 • bardzozimnylk

  Oceniono 9 razy 5

  Czyli jak się nie ma 5mln lub więcej to brać grajków z łapanki na pierwszym lepszym orliku i zatrudnić Pana Michała. Dobre :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX