Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała ze Słowacją. Grali lechiści

Reprezentacja Polski do lat 19 w meczu towarzyskim przegrała na wyjeździe ze Słowacją 1:3. W spotkaniu tym zagrało trzech piłkarzy Lechii Gdańsk - Paweł Dawidowicz, Przemysław Frankowski oraz Kacper Łazaj
Selekcjoner Marcin Sasal dwóch pierwszych zawodników wystawił w podstawowym składzie. Dawidowicz wystąpił na pozycji defensywnego pomocnika (przebywał na boisku 75 minut), natomiast Frankowski zagrał cały mecze jako jeden z trzech ofensywnych pomocników. Z kolei Łazaj pojawił się na boisku w 46. minucie.

Do przerwy Polacy remisowali 1:1 (gola dla biało-czerwonych zdobył Marcin Przybylski ze Śląska Wrocław), ale w drugiej połowie gospodarze strzelili dwa gole i wygrali 3:1.

Słowacja U-19 - Polska U-19 3:1 (1:1)

Bramki: Skriniar (27.), Valjent (50.), Szoke (86.) - Przybylski (38.)

Polska (podstawowy skład): Pogorzelec (46. Kuchta) - Stępiński, Klemenz, Horoszkiewicz, Włodarczyk (60 Stolarski) - Dawidowicz (75. Łasicki), Rudol (46 Kort) - Frankowski, Przybylski (46. Łazaj), Jagiełło (46. Żegleń) - Formella (68. Arak).

Czy Frankowski lub Dawidowicz zagrają kiedyś w pierwszej reprezentacji Polski? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »