Sport.pl

Jaki wynik padnie w meczu Pogoń - Lechia? Historia wskazuje na remis

Niedzielne spotkanie Pogoni Szczecin z Lechią Gdańsk będzie 37. meczem obu zespołów w historii. Dotychczasowy bilans między drużynami wypada remisowo.
Zespoły z Gdańska i Szczecina wygrywały po 13 spotkań, a 10 razy ich mecze kończyły się remisami. W bilansie bramkowym nieco lepsi są piłkarze z Gdańska, którzy strzelili 37 bramek, tracąc 33.

Po raz pierwszy oba zespoły zagrały ze sobą 26 listopada 1950 w Pucharze Polski. Lepsza była Pogoń, która pokonała na własnym boisku Lechię 3:2. Dwie bramki dla biało-zielonych strzelił Leszek Goździk.

W ekstraklasie po raz pierwszy Lechia z Pogonią zagrały 10 maja 1959 roku w Gdańsku. Tym razem górą byli gdańszczanie, którzy pewnie zwyciężyli rywali aż 4:1, po dwóch golach Bogdana Adamczyka i jednym trafieniu Czesława Nowickiego i Ryszarda Szyndlara.

Najwyższa wygrana Lechii z Pogonią to zwycięstwo z 28 października 1979 roku, kiedy w II lidze gdańszczanie rozgromili rywali aż 5:0. Najwyższa porażka Lechii to z kolei mecz ekstraklasy z 30 sierpnia 1987 roku, w którym Pogoń pokonała biało-zielonych 5:1.

W ostatnim sezonie Lechia grała dwa razy z Pogonią. W pierwszym meczu (27 sierpnia 2012) biało-zieloni wygrali w Szczecinie 2:0, dzięki bramkom Abdou Razacka Traore i Łukasza Surmy. W rewanżu (1 marca 2013) biało-zieloni długo prowadzili z Pogonią na PGE Arenie 1:0 po golu z rzutu karnego Piotra Brożka, ale w ostatnich sekundach meczu również z rzutu karnego wyrównał Edi Andradina.

Pełna historia meczów Lechii z Pogonią na stronie lechia.pl

Jakim wynikiem zakończy się 37. mecz w historii obu zespołów? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: