Mateusz Bąk wyróżniony przez władze Gdańska. Za przywiązanie do Lechii [ZDJĘCIA]

W ciągu dziesięciu lat gry w Lechii przeszedł z nią drogę od A-klasy do ekstraklasy. W czwartek podczas sesji Rady Miasta Gdańsk Mateusz Bąk odebrał z rąk Bogdanka Oleszka (przewodniczącego rady) wyróżnienie za przywiązanie do biało-zielonych barw.
- Jestem bardzo dumny z tego, że władze naszego miasta z panem prezydentem Pawłem Adamowiczem i radnymi docenili moją pracę na rzecz Lechii, którą zawsze starałem się i staram się wykonywać jak najlepiej - mówił Bąk po otrzymaniu wyróżnienia. - Chciałem też podziękować miastu za pomoc i wsparcie dla Lechii, bez którego klub mógłby dziś nie być w tym miejscu, w którym jest. Dziękuję również trenerowi Michałowi Probierzowi, że postanowił mi przed tym sezonem zaufać i pozwolił wrócić do Gdańska. Nie ukrywam, że chciałbym już do końca grać w Lechii, a po przejściu na piłkarską emeryturę dalej pracować dla dobra biało-zielonych - dodał "Bączek".

30-letni bramkarz przed tym sezonem powrócił do Lechii, z której odszedł w 2009 roku. Przez ten czas występował w portugalskim Maritimo, Wiśle Płock, Podbeskidziu Bielsko-Biała, a ostatnio w Etyrze Wielkie Tyrnowo w Bułgarii.

Czy Bąk będzie legendą Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »