Były piłkarz Lechii strzela w Lidze Europy. I to jak! [WIDEO]

Były piłkarz Lechii Gdańsk Ricardinho strzelił pięknego gola w meczu Ligi Europy. Bramka Brazylijczyka dała remis 1:1 jego Sheriffowi Tiraspol z norweskim Tromso.
Drużyna z Norwegii, w której występuje były gracz Śląska Wrocław Jarosław Fojut, prowadziła od 65. minuty po golu Zdenka Ondraska. Od 73. minuty zespół Sheriffa musiał grać w "10" po czerwonej kartce dla hiszpańskiego obrońcy Melli.

W samej końcówce Sheriff zdołał jednak wyrównać. W 87. minucie gola dla mołdawskiej drużyny strzelił Ricardinho po pięknym technicznym strzale zewnętrzną częścią stopy. Dla byłego pomocnika Lechii to druga bramka zdobyta w europejskich pucharach. Pierwszego gola Brazylijczyk zdobył w meczu eliminacji do Ligi Mistrzów przeciwko czarnogórskiej Sutjesce Niksic.

Po dwóch kolejkach Ligi Europy Sheriff zajmuje drugie miejsce w Grupie K z dwoma punktami (w pierwszej kolejce zremisował z Anży Machaczkała). Prowadzi z kompletem sześciu punktów angielski Tottenham.