Sport.pl

Grzegorz Rasiak po odejściu z Lechii w nowym klubie strzela gola za golem [WIDEO]

Dla Grzegorza Rasiaka pobyt w Lechii Gdańsk nie był zbyt udany, choć w końcówce poprzedniego sezonu spisywał się całkiem dobrze. Prawdziwą radość z grania odzyskał w II-ligowej Warcie Poznań, gdzie strzela gola za golem.
Rasiak sezon 2012/13 T-Mobile Ekstraklasy zakończył z dorobkiem czterech goli i prawdopodobnie były to jego ostatnie bramki w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po tym jak Lechia nie przedłużyła z nim kontraktu (była to decyzja nowego trenera Michała Probierza), 34-letni piłkarz postanowił powrócić do klubu, w którym w 1996 roku startował do wielkiej kariery.

Warta gra obecnie w II lidze (grupa zachodnia) i w tej chwili jest liderem tabeli. Głównie dzięki skuteczności Rasiaka, który strzela gola za golem. Do tej pory zdobył ich już siedem w dwunastu meczach (kolejnego dodał w Pucharze Polski) i w klasyfikacji strzelców zajmuje drugie miejsce, ex aequo z byłym piłkarzem Arki Gdynia Januszem Surdykowskim (Bytovia). Prowadzi Wojciech Okińczyc z UKP Zielona Góra (10 goli).

W miniony weekend Rasiak zapewnił Warcie wyjazdowe zwycięstwo z Rakowem Częstochowa, zdobywając jedyną bramkę spotkania. Oto ona:Wcześniej Rasiak zdobywał gole w meczach z Jarotą Jarocin, Calisią Kalisz (dwa), Ruchem Zdzieszowice, KS Polkowice oraz UKP Zielona Góra. Najładniejszy z nich padł w spotkaniu z Calisią (strzelony na 1:0). Oto bramki z tego spotkania:Czy Rasiak przydałby się w Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: