Paweł Dawidowicz wraca do zdrowia, Sebastian Madera nie trenuje

W niedzielnym, towarzyskim meczu z Metalistem Charków w zespole Lechii Gdańsk z powodu kontuzji zabrakło Pawła Dawidowicza oraz Sebastiana Madery. Ten pierwszy wraca już do zdrowia i normalnie uczestniczy w zajęciach, drugi wciąż nie trenuje z całą drużyną.
Obaj piłkarze urazów nabawili się w ostatnim meczu z Widzewem Łódź. Dawidowicz na początku poprzedniego tygodnia pojechał jeszcze na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 19, która przygotowywała się do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy, ale po przebadaniu przez lekarzy kadry wrócił do Gdańska. Jednak w środę normalnie trenował z zespołem i nie ma przeciwwskazań, żeby zagrał w sobotnim meczu z Lechem Poznań (PGE Arena, godz. 20.30, relacja na trojmiasto.sport.pl).

Z kolei Madera wciąż nie wrócił do zajęć z drużyną i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Podczas środowego treningu partnerem Jarosława Bieniuka na środku obrony był Maciej Kostrzewa, który jako stoper zagrał w już w spotkaniu z Metalistem. I to prawdopodobnie on zastąpi Maderę, jeśli ten nie będzie gotowy na spotkanie z Lechem.

Dawidowicz i Madera to absolutnie podstawowi piłkarze Lechii w tym sezonie. Nie licząc kartkowej pauzy Dawidowicza w meczu z Zawiszą Bydgoszcz, obaj grali we wszystkich spotkaniach i nie opuścili boiska nawet na minutę.

Czy Kostrzewa może godnie zastąpić Maderę? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »