Sport.pl

Członek zarządu Lechii zostanie prezesem Śląska Wrocław

Członek zarządu Lechii Paweł Żelem, który pojawił się w gdańskim klubie wraz z przejęciem pakietu większościowego przez Andrzeja Kuchara, zostanie prezesem Śląska Wrocław. Czy to oznacza, że w najbliższym czasie w tym samym kierunku podąży sam Kuchar?
Miasto Wrocław po przejęciu klubu od Zygmunta Solorza, kompletuje nowy zarząd. Jak informuje wrocław.sport.pl na jego czele ma stanąć Żelem, który w Śląsku pracował już w latach 2008-2009. W zarządzie wrocławskiego klubu odpowiadał za marketing, a potem był dyrektorem do spraw kontaktów z mediami. Do klubu desygnował go Kuchar, który wówczas był zainteresowany wykupieniem większościowego pakietu akcji Śląska.

Kiedy władze miasta zdecydowały się na sprzedanie udziałów Solorzowi, Kuchar przeniósł się nad morze i przejął większościowy pakiet akcji Lechii. Razem z nim do Gdańska przeniósł się też Żelem. Pełnił w klubie różne funkcje, a obecnie zasiada w zarządzie gdańskiego klubu. Ale już niedługo wróci do Wrocławia.

Na razie nie wiadomo czy ta decyzja władz miasta może oznaczać, że do Śląska przeniesie się sam Kuchar. Jednak według informacji wroclaw.sport.pl, nominacja Żelema na prezesa, raczej nie ma nic wspólnego z najbliższymi planami Kuchara.

Jak oceniasz pracę Żelema w Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: