Sport.pl

Christopher Oualembo: Wreszcie gram na swojej pozycji

Joker trenera Michała Probierza, jakim z pewnością jest Kongijczyk Christopher Oualembo, po wielu zmianach pozycji w ostatnim spotkaniu z Wisłą Kraków w ramach Pucharu Polski zagrał na prawej obronie. W sobotnim spotkaniu z Piastem Gliwice piłkarz Lechii ponownie wystąpi na prawym skrzydle defensywy w zastępstwie Deleu, który pauzuje za kartki.
LECHIA EXTRA - ZAMÓW NEWSLETTER O DRUŻYNIE Z PGE ARENY

Z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek w meczu z Piastem na prawej obronie na pewno nie wystąpi Deleu. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie ustawienie w zastępstwie Brazylijczyka Oualembo. Sam zawodnik z pewnością ucieszy się, że będzie mógł zagrać na swojej pozycji.

- Prawa obrona to zdecydowanie właściwe miejsce dla mnie. Gram na tej pozycji od 16. roku życia, więc czuję się tam jak ryba w wodzie - mówi w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Oualembo.

Obywatel Demokratycznej Republiki Konga, posiadający również paszport francuski, przyznał, że odnalazłby się w ustawieniu z ostatniego meczu z Wisłą w Krakowie, gdy na prawym skrzydle występował wspólnie z Deleu, który zagrał jako pomocnik.

- Myślę, że takie ustawienie by się sprawdziło. Deleu bardzo dobrze gra zarówno na pomocy, jak i na prawej obronie. O wszystkim decyduje oczywiście szkoleniowiec, my mocno pracujemy dla zespołu i każda pozycja będzie mi odpowiadała. Ważne, żeby nasze ustawienie dawało korzyść Lechii - dodaje.

W kolejnym spotkaniu ligowym gdański zespół zmierzy się z gliwickim Piastem, który zajmuje aktualnie 11. pozycję, a do dziewiątej Lechii traci jedynie punkt.

- Myślimy tylko i wyłącznie o meczu z Piastem, ciężko trenujemy, aby zdobyć trzy punkty i ucieszyć kibiców. Wygrana z Wisłą dała nam dużo radości i wprowadziła więcej luzu do szatni. Teraz z pewnością może być łatwiej, choć Piast to ciężki rywal, który traci do nas tylko punkt, więc na pewno będzie chciał nas wyprzedzić. My zrobimy wszystko, aby tak się nie stało - zapewnia obrońca Lechii.

Spotkanie Piast - Lechia w sobotę 26 października o godz. 18. Relacja na żywo na trojmiasto.sport.pl

Czy ustawienie Oualembo z Deleu na prawym skrzydle to dobre rozwiązanie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Czy Lechia zakończy rundę jesienną w pierwszej ósmece ekstraklasy?
Więcej o: