Sport.pl

Który piłkarz Lechii strzeli swojego debiutanckiego gola, czyli historia meczów z Zagłębiem Lubin

W ostatnich latach aż trzech piłkarzy Lechii Gdańsk swoje pierwsze w karierze gole w ekstraklasie strzelało w meczach z Zagłębiem. Czy zespół z Lubina okaże się szczęśliwy dla któregoś z biało-zielonych także w środę?


Do tej pory Lechia na różnych szczeblach rozgrywek spotykała się z Zagłębiem Lubin 20 razy - dziewięć razy wygrywała, pięciokrotnie schodziła z boiska pokonana, a sześć razy zespoły dzieliły się punktami. Bilans bramkowy to 22:17 dla biało-zielonych.

Od momentu powrotu Lechii do ekstraklasy oba zespoły mierzyły się do tej pory osiem razy. Gdańska drużyna wygrała trzy z tych meczów (ponadto dwa razy był remis i trzykrotnie wygrywało Zagłębie), a co ciekawe - w dwóch z nich zwycięskie bramki padły po strzałach piłkarzy, dla których były to debiutanckie gole w ekstraklasie. W rundzie jesiennej sezonu 2009/10 biało-zieloni wygrali na własnym stadionie 1:0 po bramce Ivansa Lukjanovsa (choć do dziś trwają spory czy nie był to samobójczy gol Michała Łabędzkiego). Z kolei w rundzie jesiennej sezonu 2011/12 ze swojej pierwszej bramki w ekstraklasie cieszył się Marcin Pietrowski, a jego gol znów dał Lechii zwycięstwo nad Zagłębiem 1:0.

Sztafetę debiutanckich goli kontynuował w sezonie 2012/13 (również w rundzie jesiennej) Brazylijczyk Deleu, a mecz na PGE Arenie zakończył się remisem 2:2. Jak więc widać, w trzech z czterech ostatnich sezonów, w jesiennym spotkaniu z Zagłębiem któryś z piłkarzy biało-zielonych cieszył się ze swojego pierwszego gola w ekstraklasie. Czy podobnie będzie w środę? Z piłkarzy, którzy w tym sezonie grali już w barwach Lechii w lidze, na boiskach ekstraklasy bez gola (oprócz bramkarzy) pozostają: Rafał Janicki, Christopher Oualembo, Adam Pazio, Maciej Kostrzewa, Wojciech Zyska, Patryk Tuszyński, Łukasz Kacprzycki, Bartłomiej Smuczyński oraz Damian Kugiel. Czy któryś z nich wpisze się na listę strzelców w Lubinie? Początek meczu o godz. 18, relacja na trojmiasto.sport.pl.

Całą historię meczów Lechii z Zagłębiem można prześledzić na stronie lechia.pl.

Który z piłkarzy wymienionych powyżej ma największe szanse, żeby strzelić gola w Lubinie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Który piłkarz Lechii strzeli swojego debiutanckiego gola, czyli historia meczów z Zagłębiem Lubin
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX