Sport.pl

Adam Nawałka obejrzy z trybun PGE Areny mecz Lechii ze Śląskiem. Kogo będzie obserwował?

Niedzielny mecz Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław z trybun PGE Areny oglądać będzie nowy selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. Którego z lechistów będzie obserwował?


Nawałka ma wyjątkowo pracowity weekend. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz tygodnika "Piłka Nożna" Adam Godlewski, nowy selekcjoner reprezentacji Polski w sobotę nagrywał wywiad dla magazynu "Cafe Futbol" (emisja na kanale Polsat Sport w niedzielę o godz. 11), wieczorem oglądał z trybun mecz Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin, w niedzielę rano udzielił wywiadu "Piłce Nożnej", a potem wsiadł do samolotu do Gdańska, aby na żywo zobaczyć spotkanie Lechii ze Śląskiem (początek o godz. 15.30, relacja na trojmiasto.sport.pl).

Kogo może oglądać w Gdańsku Nawałka w kontekście przydatności do reprezentacji Polski? Ponieważ powołanie na dwa pierwsze mecze pod jego wodzą - ze Słowacją (15 listopada we Wrocławiu) oraz Irlandią (19 listopada w Poznaniu) - ma dostać m.in. były piłkarz Lechii 30-letni Rafał Kosznik (obecnie Górnik Zabrze), jednego możemy być pewni: nowy selekcjoner biało-czerwonych nie będzie bał się odważnych decyzji i nieraz zaskoczy opinię publiczną. Czy również powołując kogoś z zawodników Lechii? Na dziś chyba jedynym, który może być w orbicie zainteresowań Nawałki, jest środkowy obrońca Sebastian Madera. Równą i wysoką formę prezentuje również od początku sezonu 18-letni Paweł Dawidowicz, ale to póki co melodia przyszłości. Na razie znalazł się on na celowniku trenera kadry U-21 Marcina Dorny. Innych kandydatów raczej nie widać.

Listę piłkarzy powołanych z polskiej ligi trener Nawałka ogłosi w przyszłym tygodniu. W sumie nazwisk tych ma być ok. ośmiu.

Czy któryś z piłkarzy Lechii zasługuje na powołanie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: