Czwarty Polak w Borussii Dortmund? Piłkarz Lechii na celowniku

18-letni Paweł Dawidowicz z Lechii Gdańsk znalazł się na celowniku Borussii Dortmund, w której występuje obecnie trzech polskich piłkarzy. Gdański klub otrzymał nawet ofertę za zawodnika, jednak ta została odrzucona.


Dawidowicz mimo młodego wieku jest zdecydowanie pierwszoplanową postacią Lechii. 18-letni pomocnik w obecnym sezonie wystąpił w niemal wszystkich spotkaniach. Jedynym momentem, gdy piłkarz nie wyszedł na murawę, był mecz z Zawiszą Bydgoszcz. Dawidowicz pauzował za żółte kartki. W 14 wszystkich spotkaniach rozpoczynał mecze w pierwszym składzie, 12 w pełnym wymiarze czasowym.

Jak informuje dziennik Fakt, pomocnika Lechii od jakiegoś czasu obserwują skauci Borussii. Przedstawiciele niemieckiego klubu Dawidowicza oglądali dziesięć razy, złożyli również przed rozpoczęciem sezonu ofertę za zawodnika, klub z Gdańska wycenił swojego zawodnika na blisko 3 miliony euro.

Na niedzielnym spotkaniu pomiędzy Lechią i Śląskiem Wrocław na PGE Areny obecny był dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc.

Przedstawiciel wielokrotnego mistrza Niemiec oprócz Dawidowicza szczególną uwagę zwracał również na Przemysława Frankowskiego z Lechii oraz Portugalczyka Paixao występującego w Śląsku.

Źródło: fakt.pl

Czy Dawidowicz nadawałby się do Borussi? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »