Niemieckie media wzięły pod lupę Dawidowicza, Zorc potwierdza zainteresowanie Borussii [WIDEO]

Sprawę ewentualnego transferu piłkarza Lechii Gdańsk Pawła Dawidowicza do Borussii Dortmund podchwyciły niemieckie media, a portal Ruhrnachrichten.de zaprezentował nawet specjalny filmik z wybranym akcjami zawodnika z tego sezonu. O Dawidowiczu wypowiedział się również dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc.
Zorc, wspólnie z asystentem Juergena Kloppa Zeljko Buvacem, obserwował 18-letniego piłkarza Lechii podczas ostatniego meczu ze Śląskiem Wrocław. Zorc potwierdził, że klub z Dortmundu od dłuższego czasu interesuje się pomocnikiem biało-zielonych.

- Wiemy, kim jest Dawidowicz, ale to nie znaczy, że szybko podpiszemy z nim kontrakt - powiedział dyrektor sportowy Borussii w rozmowie z "Kickerem".

O zainteresowaniu Borussii Dawidowiczem informuje również "Ruhr Nachrichten". Dziennikarze tej gazety przedstawili sylwetkę piłkarza pisząc m.in., że może grać nie tylko na pozycji środkowego pomocnika, ale również w centrum defensywy, że może być następcą Kehla (jako pierwsi pisaliśmy o tym TUTAJ), i że nie jest może talentem na miarę Roberta Lewandowskiego czy Jakuba Błaszczykowskiego, ale i tak jego transfer do Borussii może dla klubu bardzo dobą inwestycją na przyszłość. Tym bardziej, że jak na swój wiek jest piłkarzem bardzo dojrzałym. Dziennikarze podkreślają również, że skoro osobiście obserwowali go Zorc i Buvac, to z pewnością znajduje się w wąskiej grupie graczy, którzy mają realną perspektywę na przenosiny do Borussii.

Na koniec zaprezentowali na portalu filmik z wybranymi akcjami Dawidowicza z tego sezonu. Oto on:O fakcie zainteresowania Dawidowiczem przez Borussię i wizycie Zorca w Gdańsku poinformował również włoski portal zajmujący się transferami calciomercato.it.

Czy Dawidowicz wytrzyma ciśnienie wokół własnej osoby? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Czy Dawidowicz powinien przejść po sezonie do Borussii?