Jedyne takie buty piłkarskie na świecie. Specjalnie dla Dawidowicza! [FOTO]

Młody pomocnik Lechii Gdańsk Paweł Dawidowicz, którym poważnie interesuje się Borussia Dortmund, będzie występował w butach sportowych zaprojektowanych przez... kibiców.


Firma Adidas umożliwiła wszystkim zainteresowanym przy pomocy usługi personalizacyjnej Miteam zaprojektować według własnego uznania buty piłkarskie. Taką okazję wykorzystał portal Tepy.pl, który zorganizował ciekawą akcję stworzenia wyjątkowych butów dla Dawidowicza z Lechii. Każdy czytelnik mógł wysłać swój projekt korków, a w późniejszym głosowaniu poprzez popularny serwis społecznościowy wybrany został zwycięski design obuwia.

But, który miał zostać spersonalizowany dla 18-letniego piłkarza Lechii, to Predator LZ II. Na zdjęciu model bez kolorów oraz naniesionej grafiki:Do konkursu zgłoszono 140 projektów (zobacz je TUTAJ). Zwyciężył projekt o jaskrawym kolorze z dodatkowymi granatowymi krzyżykami tworzącymi ciekawy i niespotykany wzór."W zwycięskim projekcie zastosowano jeden z trzech wzorów, pokrywających wnętrze buta i gumowe elementy na cholewce. Jest to bajer, który można zamówić tylko za pośrednictwem Miteam. Jeszcze nigdy nie widzieliśmy go na żywo, tym bardziej czekamy więc z niecierpliwością na moment, w którym pojawią się one w redakcji na sesji." - czytamy na stronie tepy.pl.

Naszej redakcji zdecydowanie do gustu przypadł wzór buta z kolorem mocno związanym z barwami gdańskiej Lechii.Jednak w obecnej sytuacji i zainteresowaniu młodym Dawidowiczem przez Borussię Dortmund biało-zielone obuwie mogłoby nie pasować do żółto-czarnych barw klubu z Zagłębia Ruhry.

"W tym miejscu chcemy podziękować firmie Adidas Polska za współpracę i możliwość wspólnego zorganizowania wydarzenia, które jest w naszym mniemaniu wyjątkowe na skalę światową. Jak już pisaliśmy, nie słyszeliśmy, żeby w jakimkolwiek kraju czytelnicy jakiejkolwiek strony decydowali o tym, w jakich korkach będą grać piłkarze w krajowej lidze." - informują prowadzący stronę tepy.pl.Czy Dawidowicz powinien przejść po sezonie do Borussii?