Tomasz Kafarski wróci do ekstraklasy?

PRZEGLĄD PRASY. Były trener Lechii Gdańsk Tomasz Kafarski może wrócić na ławkę trenerską w ekstraklasie. Według ?Przeglądu Sportowego? Kafarski miałby zastąpić Rafała Pawlaka w Widzewie Łódź.

Dla łódzkiej drużyny zatrudnienie Kafarskiego byłoby już drugą roszadą trenerską w tym sezonie. Na początku rozgrywek zespół prowadził Radosław Mroczkowski, który po dziewięciu meczach, w których odniósł tylko dwie wygrane został zwolniony. Po Mroczkowskim drużynę przejął Pawlak, ale i on znacząco nie poprawił wyników Widzewa. Siedem meczów łodzian pod wodzą Pawlaka, to dwa zwycięstwa (w tym 4:1 z Lechią) oraz pięć porażek.

Jak sugeruje "Przegląd Sportowy" Pawlaka na stanowisku miałby zastąpić Kafarski. Zwolennikiem tej kandydatury jest właściciel Widzewa Sylwester Cacek.

Dla Kafarskiego objęcie Widzewa oznaczałoby powrót do ekstraklasy po sezonie przerwy. Po raz ostatni Kafarski w najwyższej lidze pracował w sezonie 2011/2012, kiedy prowadził najpierw Lechię, a po zwolnieniu z gdańskiego klubu Cracovię, z którą spadł do I ligi i również został zwolniony. W minionym sezonie Kafarski pracował na zapleczu ekstraklasy, kiedy w drugiej połowie rozgrywek objął zespół Floty Świnoujście. Od początku sezonu 2013/2014 jest szkoleniowcem Olimpii Grudziądz.

Kafarski odmieniłby grę Widzewa? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »