Sport.pl

Lechia przed meczem z Ruchem podziękuje Łukaszowi Surmie

Przed niedzielnym meczem Lechii z Ruchem gdański klub oficjalnie pożegna Łukasza Surmę, który po zakończeniu poprzedniego sezonu odszedł z Lechii i obecnie jest zawodnikiem zespołu z Chorzowa.


Surma spędził w gdańskim klubie 4,5 roku, zawodnikiem Lechii został w połowie sezonu 2008/09. W tym czasie w biało-zielonych barwach rozegrał łącznie 137 meczów w ekstraklasie i w Pucharze Polski, większość w roli kapitana zespołu. W sumie strzelił siedem goli (sześć w lidze i jeden w Pucharze Polski).

W gdańskim klubie Surma świętował jubileusz swojego 400. spotkania w ekstraklasie (w meczu przeciwko GKS Bełchatów w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu). Kiedy odchodził z Lechii, miał rozegrane 415 meczów, a w tej chwili jest ich już 430. Oznacza to, że w klasyfikacji wszech czasów ekstraklasy 36-letni piłkarz ustępuje już tylko Markowi Chojnackiemu (452 występy). Jeśli wciąż dopisywać mu będzie zdrowie (bo forma piłkarska wciąż jest wysoka), wynik ten powinien poprawić na początku przyszłego sezonu.

Lechia początkowo planowała pożegnać Surmę przy okazji towarzyskiego meczu z Barceloną, ale obowiązki klubowe zatrzymały piłkarza w Chorzowie. Przy okazji spotkania z Ruchem na PGE Arenie nadarzy się więc doskonała okazja, aby oficjalnie pożegnać i podziękować zawodnikowi za lata gry w biało-zielonych barwach.

- Przed meczem planujemy krótką uroczystość. Przygotowaliśmy dla Łukasza specjalny upominek, będą podziękowania, to na pewno będzie dla niego miły moment - podkreśla rzecznik klubu Michał Lewandowski.

Niedzielny mecz Lechii z Ruchem rozpocznie się o godz. 15.30. Transmisja w Canal+Sport i Polsat Sport Extra, relacja na żywo na trojmiasto.sport.pl.

Czy Surma przydałby się dziś w Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: