Sport.pl

Andrzej Kuchar sprzeda Lechię jeszcze w tym sezonie? Zagraniczny inwestor, biznesmen z Trójmiasta...

Według ?Przeglądu Sportowego? kwestią kilku miesięcy jest zmiana właściciela Lechii Gdańsk. Andrzej Kuchar jeszcze w trakcie obecnego sezonu chce pozbyć się większościowego pakietu akcji. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się właściciela Grupy Trefl Kazimierza Wierzbickiego.


O chęci sprzedaży swoich udziałów przez Kuchara (obecnie 71,3 proc., które oficjalnie należą do prowadzonego przez żonę biznesmena Wrocławskiego Centrum Finansowego) mówi się od wielu miesięcy. Wśród potencjalnych nabywców wymieniało się m.in. Józefa Wojciechowskiego czy rosyjskiego miliardera Antona Zingarewicza. Sam Kuchar konsekwentnie temu zaprzeczał.

Według "Przeglądu Sportowego" obecnie znów trwają intensywne zakulisowe negocjacje mające na celu sprzedaż akcji, a Kuchar jest podobno zdeterminowany, żeby transakcję przeprowadzić jeszcze w tym sezonie. Nabywcą mógłby być inwestor zagraniczny lub któryś z trójmiejskich biznesmenów. Wśród kandydatów wymieniany jest właściciel Grupy Trefl Kazimierz Wierzbicki, którego trzy zespoły grają obecnie w rozgrywkach ekstraklasy: Atom Trefl Sopot (siatkarki), Lotos Trefl Gdańsk (siatkarze) oraz Trefl Sopot (koszykarze).

Być może cała operacja ma być przeprowadzona w związku ze zmianami na górze w Śląsku Wrocław. Coraz głośniej mówi się bowiem, że Kuchar - przez wiele lat związany z Wrocławiem - mógłby zostać właścicielem Śląska. W piątek prezesem klubu został jego bliski współpracownik Paweł Żelem, ostatnio członek zarządu Lechii.

Czy Kazimierz Wierzbicki byłby dobrym właścicielem Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Komentarze (4)
Andrzej Kuchar sprzeda Lechię jeszcze w tym sezonie? Zagraniczny inwestor, biznesmen z Trójmiasta...
Zaloguj się
 • atr8

  Oceniono 38 razy 32

  Oby jak najszybciej, zanim zdążą spaść.

 • okok3

  Oceniono 11 razy 1

  Słyszałem że p.Krauze za ostatnie pieniądze chce kupić Lechię.

 • masny123

  0

  Właściciel firmy Drutex to kupi. I dobrze.

 • misti8

  Oceniono 12 razy 0

  Już tak sprzedaje drugi sezon , cieszcie się bo macie dzięki temu pracę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX