Sport.pl

Koniec ery Andrzeja Kuchara w Lechii Gdańsk! Kto nowym właścicielem?

Andrzej Kuchar w najbliższym czasie przestanie rządzić Lechią Gdańsk. O uruchomieniu procedury mającej na celu zakończenie współpracy poinformowała żona Kuchara - Ewa Andreasik-Kuchar, która jest właścicielem Wrocławskiego Centrum Finansowego. To właśnie WCF jest formalnie posiadaczem większościowego pakietu akcji klubu.


Na oficjalnej stronie gdańskiego klubu pojawiła się lakoniczna informacja: "W związku z zaistniałymi w ostatnim okresie faktami jako pośredni większościowy akcjonariusz Lechii Gdańsk SA, bez względu na opinię mojego męża Andrzeja, podjęłam decyzję o uruchomieniu procedury mającej na celu zakończenie współpracy". Podpisała się pod nią Ewa Andreasik-Kuchar, żona Andrzeja Kuchara. Klub na razie nie chce komentować treści komunikatu.

O tym, że Kuchar może zostawić Lechię, mówiło się od dłuższego czasu. Wśród potencjalnych nowych właścicieli Lechii wymienia się nieoficjalnie inwestorów zagranicznych oraz ludzi biznesu z Trójmiasta (zobacz TUTAJ). W ostateczności akcje może zakupić również miasto, które jest operatorem PGE Areny.

WCF właścicielem pakietu większościowego akcji Lechii był od samego początku współpracy (2009 r.). W tej chwili WCF posiada 71,3 proc akcji. Od niedawna jego prezesem jest Andreasik-Kuchar, ale wiadomo, że za wszystkie sznurki pociąga(ł) jej mąż. Za swoje udziały Kuchar oczekuje ok. 15 mln zł. Ewentualny nabywca musi również pamiętać o długu klubu wobec inwestora, który wynosi ponad 11 mln zł.

Podczas ostatniego meczu Lechii z Ruchem Chorzów kibice gdańskiego klubu, niezadowoleni z rządów Kuchara, przeprowadzili akcję protestacyjną przeciwko jego osobie. Rozwiesili oni transparent z napisem: "Kuchar, oszuście, kiedy spełnisz swoje obietnice?", krzyczeli m.in.: "Kuchar kłamca", "Kuchar! Co? Pinokio!".Więcej o:
Komentarze (13)
Koniec ery Andrzeja Kuchara w Lechii Gdańsk! Kto nowym właścicielem?
Zaloguj się
 • tomek9671

  Oceniono 52 razy 50

  No to się Pani Ewa na Andrzejka w.....a i zabawkę zabrała.

 • michal_wzk

  Oceniono 40 razy 30

  polskiej lidze są potrzebni tacy sponsorzy jak oligarchowie na Ukrainie i w Rosji, szejkowie w Azji i na zachodzie Europy tu trzeba konkretnej kasy a nie ochłapów !!! i myślenia ile wyciągnę ze swojego klubu i w jakim czasie i żeby go zostawić potem

 • kibicacmilan

  Oceniono 19 razy 11

  szejki "przyjdom" i "zrobiom" "potenge"

 • lampek3

  Oceniono 24 razy 10

  Za 70tys zł w 4 lata 26mln zł..ku..a!facet powinien być ministrem finansów,lub dostać Nobla z ekonomi przekrętu..ha ha!ciekawe co porabia prokuratura,CBA i inne tego typu instytucje?

 • gigigolo

  Oceniono 20 razy 4

  małżeństwo Kucharów, bądźcie na tyle kulturalni i trzymajcie się jak najdalej od trójmiasta jak i innych nadmorsko-nadbrzeżnych miejscowości z klubami piłkarskimi. cheerio! nie musicie odpowiadać.

 • robertinio007

  Oceniono 19 razy 3

  O czym wy piszecie?
  KUCHAR przenosi swoje aktywa do WROCŁAWIA i będzie w Śląsku. Ot i cała PO-lityka

 • elrapi

  Oceniono 6 razy 0

  Może Adamowicz kupi na kredyt.

 • goral67

  Oceniono 10 razy -2

  Frajerzy dajcie kasę, piłkarze zap....ać i tyle w tym temacie. KLUB TO MY - KIBOLE !!

 • bbr1989

  Oceniono 8 razy -2

  Nastaną lepsze czasu dla futbolu w Śródmieściu ;>?

  - -
  futbolowewiesci.blox.pl
  facebook.com/FutboloweWiesci1

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX