"Biało-zielona przyszłość z Lotosem" zawitała do Kartuz

Cartusia to kolejny klub, który podpisał umowę z Akademią Piłkarską Lechia Gdańsk i dołączył tym samym do projektu "Biało-zielona przyszłość z Lotosem".
Region Kaszub ma w nim coraz silniejszą reprezentację. Kartuzy to dziewiąty zamiejscowy ośrodek APLG i czwarty na terenie Kaszub - po Bytowie, Stężycy i gminie Krokowa. W grudniu powstanie dziesiąty w ogóle i piąty "kaszubski" - w Luzinie.

- Celem programu jest pokrycie siatką szkolenia całego województwa pomorskiego. Region Kaszub odgrywa w nim bardzo ważną rolę, dlatego cieszymy się, że w "Biało-zielonej przyszłości z Lotosem" ma tak silną reprezentację. Wierzymy, że uda nam się znaleźć tu wiele piłkarskich talentów, a wszystkim młodym ludziom pomóc w zdrowym rozwoju - przekonuje Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR Grupy LOTOS.

- Drzwi w klubie pewnie nie będą się teraz zamykać. Już w maju po podpisaniu listu intencyjnego z Akademią, pojawiło się sporo nowych dzieci, teraz spodziewamy się nowej fali, więc przeprowadzamy kolejne nabory. Dla Cartusii zaproszenie do tego projektu to spore wyróżnienie, szansa na uporządkowanie pracy z młodzieżą i kolejny krok do profesjonalizmu - podkreśla Zdzisław Niklas, prezes Cartusii, która w tym roku obchodzi jubileusz 90-lecia istnienia.

Młodzi piłkarze mają gdzie trenować - we wrześniu oddane do użytku zostało pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.

- Dzieciaki w Kartuzach mogą wybierać różne dyscypliny sportowe - koszykówkę, piłkę ręczną, zapasy, kolarstwo czy pływanie. Najpopularniejsza jest oczywiście piłka nożna, dlatego cieszymy się, że dzięki przystąpieniu do projektu poziom szkolenia w tej dyscyplinie jeszcze wzrośnie. Na pewno są u nas talenty piłkarskie, ale dotychczas, najczęściej w wieku gimnazjalnym, gdzieś się rozpływały. Teraz to się zmieni - mówi Mirosława Lehman, burmistrz Kartuz.